Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno oplati sa kupiť 4k monitor

zdravim zvažujem kupu 4k monitoru hier s podporou 4k stale pribuda a začina ma to lakať chcel by som vedieť či sa do toho oplati investovať či to stoji zato alebo tam pri hrach oproti full hd neni až taky rozdiel a ked my hra ide vo full hd znamena to že my pojde aj v 4k alebo sa zvyšuju naroky na pc vopred vdaka za rady popripade ak ma niekto skusenosť s konkretnym 4k monitorom budem rad ak sa somnou podeli

vdaka všetkym za odpovede ja som zatial skušal 4k hrať iba fifu 18 na 4k televizore samsung tak že som prepojil pc s tv cez hdmi a nastavil 4k rozlišenie a celkom sa my to zapačilo graficku kartu mam nvidia geforce gtx 1060 6gb a rozmyšlam či kupiť 4k monitor a hrať hry 4k tie čo už mam na pc alebo si kupiť xbox one a zapojiť ho na 4k televizor samsung mne ide hlavne o fifu a pokial viem tak na xbox one je ea access za 30e na rok a EA ponuka celkom dosť hier takže neviem

• Také pouzivam EA, nejvic "Game Pass", ktery ted davaji ke "Gold zdarma".
* 4K na XBOX X opravdu prekvapil (XBOX ONE mi IMHO pripadne na 4K zbytecny a budes mit jen UPscaling), nic spolecného s PS PRO. Rozdil o proti FHD televizi je tam obrovsky (diky HDR10 i u podporovanych her paradni barvy), ale pro 4K opravdu XBOX X né ONE.

TiP ~ "EA acces" by melo jit vyzkouset zdarma behem 1 mesice, tak ho zkus.

PS : ALTERNATIVA : XBOX o proti PS podporuje i 2K@1440p rozliseni, tak jako alternativa v pripade ze jit ted vlastnis "2K@1440" monitor, tak ho klidne muzes pouzit.
* Opet ale spise pro XBOX X, kde budes mit DScaling z 4K na 2K které sice nei 4K ale stale cistejsi jak FHD@1080p.

• XBOX X je podstatne vykonejsi jako XBOX S (ONE), ma vykonejsi grafiku (nekolikrat !), vis pameti RAM (12Gb na DDR5), vykonejsi CPU|procesor, kde nema problém prave zvladnout i zminenou "4K" rozliseni které podporuje jeji plné vyuziti je u 'ENHANCED' her, které jsou optimizované specialne pro vykon "XBOX X", dokonce i +- 20% vykonejsi jak PS PRO.
* Kdyz jsem zkousel XBOX X poprvé na vystavisti, tak sem fakt cumel az skoro s otevrenou hubou, opravdu se povedl, neni ani velky,na 1cm stejne velky jak XBOX S, prekvapive Tichy diky "vodnimu" chlazni, pardon, tedy "vapéru".

• Troufnu si rict, ze mam docela vykoné PC, ale "XBOX X" bych v 4K bych rozdil asi okem nepoznal, jestli je to PC nebo XBOX.
* Stejne vykoné PC + UHD Bluray prehravac za tu samou cenu urcite neposkladas ;-)

ok tak už mam len poslednu otazku xbox one x stoji 2krat tolko ako xbox one s je medzi nimi fakt taky velky rozdiel že stoji zato tolko investovať ide my hlavne o 4k pretože som pol roka dozadu investoval 800e do 4k telivizora samsung a pride my nevyužiti

Litovat nebudes, rozdil je tam nestydim se prehanet 'obrovsky'.
• Jestli sledujes i filmy, tak na na "XBOX X" urcite vyzkousej NETFLIX ktery ma také zbirku 4K filmu a serialu, ktery muzes behem mesice vyzkouset zdarma, nezapomen zvolit Netflix nabidku 4K|UHD, protoze muzes zvolit i vlobu "dve zarizeni na 1080p" kdyz se budes zapisovat :-)
* Jinak XBOX X (i Xbox S) maji UHD prehravac, takze nebudes mit problém spustet i Blu-ray 4K@UHD Filmy. (nejlevnejsi jen samotny prehravac UHD stoji okolo 300Euro kdyby sis ho mel koupit zvlast)

[INFO] : :i: Jinak pro "GAMES PASS" i "GOLD", budes mit s XBOX X mit pribalené kupony s aktivacnim kodem, aby jsi to mohl vsechno vyzkouset zdarma ;-)
• Mozna existuje na slovensku XBOX X + Fifa 2018, chce to mrknout, ze by jsi Kopil uz komlet a hned hral https://www.alza.sk/xbox-one-x?dq=4846551 :-)
* Jinak hry jsou na X z ONE zpetne kompatibilni, to same CD na XBOX ONE jak XBOX X, jen si pak stahne 4K patch, jestli je potreba. Dokonce jsou i hry XBOX 360 které byly predelany specialne pro XBOX X, nekteré jsou docelazajimavé jako Gears Of War a Halo 3

[BONUS]
• "PES 2018 – Xbox One vs. Xbox One X "