Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záření z notebooku, jak eliminovat?

Dobrý den, potřebuji kvalitní radu, jak toto záření eliminovat. Pracuji 5 - 10 hodin denně na notebooku, který mám od sebe asi 50 cm. Koupil jsem si klávesnici zvlášť, abych nemusel ťukat rukama přímo na noťasu, protože mne z toho pálí ruce!
Ale i tak, po asi 15 minutách práce mně začne pálit i obličej a jsem v háji. Také mně bolí hlava.
Jde o záření, jak z obrazovky, tak z místa, kde je klávesnice, snad z procesoru, nevím přesně, nejsem v tom profík.

Jak vyrušit, nebo zmírnit toto záření? A nemusí to být moc drahé, nerad bych kupoval nějaké drahé zařízení.
PROSÍM O RADY! A MOC DÍKY!

loading...

Dobře,tak vážně. Pokud pracuješ tolik hodin,tak je více možností. Koupit externí větší monitor a ergonomickou USB klávesnici. Nebo přímo používat stolák a práci pak překopírovat na NB. Záření z NB je asi tolik jak v komárovi sádla. Je to únava očí,nevhodná poloha zápěstí a celková únava.

Ohledně žlutého oblečku, bude jistě velmi slušivý, zvažuji koupi, manželka jistě ocení můj sex appeal, když se jí v něm ukážu.
Ale teď vážně.
Záření z notebooku je velké a je vnímatelné. Zejména obrazovka. Záleží také na značce, výše záření se může lišit, u příštího nákupu Nb se o toto rozhodně budu více zajímat.

Prosím?
Když jsem viděl dvě první odpovědi, mezi nimi vaši s odkazem na "oblek", okamžitě mi bylo jasné, že tady asi kvalitní odpověď nedostanu.
Pokusil jsem se alespoň na váš "vtip" odpovědět vtipem, který jsem poté rozvinul o další data.
Ale jak vidím, vy máte problém i se čtením. V původním dotazu jsem psal, že mne z práce na Nb pálí ruce (ze záření), vy jste to ale zcela převrátil na "bolest prstů". Absolutně nechápu, kde jste ten nesmysl vydoloval. Patrně jste se přehřál z dnešního slunka ne?...
Nemáte ani základní znalosti o záření. V Pc poradně jsem očekával vyšší level myšlení "poradců".

Pro mne zbytečná ztráta času.

Se tady mějte

A co si pod tim "vyssim levelem mysleni" predstavujes? Jestli te pali oblicej, zajdi k dermatologovi a prestan to svadet na vymyslene zareni z procesoru.

Druha mosnost je sehnat si nejakeho filipince s virgulej, dat mu pet tisic na ruku, sehrat "ocistujici" divadylko a placat se po zadech, jak jste ty magicke paprsky smrti zastrasili.

Posledni dobou se tu rozmaha nejak moc troll-threadu.

Nezari obrazovka ani klavesnice. Zari do okoli vsechno co vede elektricky proud. Zari veskere kabely proste vsechno co je na elektriku, zari i kabelaz ve stenach.

Nikdo tu z tebe teda nedela blazny, naopak rady jsou zcela k veci. Toto bezne zareni nevadi 99,999999999999% procentum lidi, takze se to nijak neresi. Mas opravdu jen dve moznosti, bud si koupis ten oblek nebo prestanes veskerou elektroniku pouzivat a odstehujes se nekam, kde te podobna elektronika nebude ovlivnovat. Neni zadne jine reseni.