Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem film v 4k seká

Stiahol som si film v 4K (má 55 GB), no ked ho pustím cez VLC tak seká....prakticky ide len zvuk, obraz je zväčša sivý...Pritom grafika (MSI R7 260X 2GD5 OCV1: https://www.msi.com/Graphics-card/R7-260X-2GD5-OCV1/Specification) mi 4K na HDMI podporuje. No a monitor je Samsung S22D300 (1920x1080), ano viem, že nieje 4K ale len full HD, ale čo skoro chcem kúpiť nový - a triedu väčší. No a HD kodeky mám tiež nainštalované (DivX). Kde môže byť problém? Procesor je Athlon X4 860K 4,7GHz + 8 GB RAM pamate....

HW není žádná hitparáda, ale UHD by zvládnout měl. Mrkni do správy procesů, jak je na tom při přehrávání CPU (vytížení). Osobně to šacuju na nějaké podivné ovladače grafiky, popř. chipsetu. Ani breberuše nevylučuju. OS je jaký?

Dobre, ten MPC je super....už sa to dá aj pozerať....len to stále seká (tak každých 5 sekúnd)...procesor je na 98-99 až 100%. No myslím si že by to mal utiahnuť, v minulosti som už na tomto PC spúšťal 4K (hudobný klip - 4 minútový) a išlo to v pohode. Daný film má 2 hod. 58 minút (Avatar 2009 Extended Edition)...a OS používam Windows 10 Pro x64

Takže ako to môžem opraviť aby to nesekalo?

Keď máš procesor na stovke nič s tým nespravíš.Nemáš na to hardwar.Pozri ešte nastavenie grafiky v MPC ,ako spomínal mif. MPC to má myslím v interných filtroch.Poprípade ak nepoužívaš vyskúšaj si nainštalovat kodeky: K-Lite Codec Pack. Tie sú kompletným balíkom vrátane MPC.