Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem film v 4k seká

Stiahol som si film v 4K (má 55 GB), no ked ho pustím cez VLC tak seká....prakticky ide len zvuk, obraz je zväčša sivý...Pritom grafika (MSI R7 260X 2GD5 OCV1: https://www.msi.com/Graphics-card/R7-260X-2GD5-OCV1/Specification) mi 4K na HDMI podporuje. No a monitor je Samsung S22D300 (1920x1080), ano viem, že nieje 4K ale len full HD, ale čo skoro chcem kúpiť nový - a triedu väčší. No a HD kodeky mám tiež nainštalované (DivX). Kde môže byť problém? Procesor je Athlon X4 860K 4,7GHz + 8 GB RAM pamate....

Dobre, ten MPC je super....už sa to dá aj pozerať....len to stále seká (tak každých 5 sekúnd)...procesor je na 98-99 až 100%. No myslím si že by to mal utiahnuť, v minulosti som už na tomto PC spúšťal 4K (hudobný klip - 4 minútový) a išlo to v pohode. Daný film má 2 hod. 58 minút (Avatar 2009 Extended Edition)...a OS používam Windows 10 Pro x64

Takže ako to môžem opraviť aby to nesekalo?

Keď máš procesor na stovke nič s tým nespravíš.Nemáš na to hardwar.Pozri ešte nastavenie grafiky v MPC ,ako spomínal mif. MPC to má myslím v interných filtroch.Poprípade ak nepoužívaš vyskúšaj si nainštalovat kodeky: K-Lite Codec Pack. Tie sú kompletným balíkom vrátane MPC.