Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IP Kamera nahrávanie ....

Ahojte zaujímalo by ma ľudia čo máte IP kamery ako riešite záznamy chcel by som to nejak tak poriesit aby mi nahrávalo celý deň 3dni a potom mazalo záznam starý dalo by sa to tak poriešiť ? lebo teraz mi v kuse síce nahráva ale má to strašne veľa napríklad 410mb mám za 30minút čo je dosť vela... tak potom kolko budem mať za celé dni ? :D viete mi niekto poradiť ako sa to dá nejako vyriešiť veľmi pekne Ďakujem

Rieši sa to tak (väčšinou je to záležitosť záznamníka), že sa nastaví nahrávanie iba pri pohybe, tzn. záznam sa bude ukladať iba vtedy, keď algoritmus vyhodnotí zmenu v obraze.
Je zbytočné robiť nahrávky prostredia, kde sa nič nehýbe...neprejde žiadna osoba, zviera, auto a pod... Nie je žiadúce nahrávanie non-stop, lebo to zaberá príliš veľa miesta ako si postrehol...
a hlavne, keď budeš potrebovať vyhľadať nejakú konkrétnu scénu - udalosť atď, je jednoduchšie a ľahšie niečo nájsť, keď je menej záznamov v ten konkrétny deň, hodinu atď...

K nahrávaniu:

normálne NVR (záznamníky) vedia nastaviť dĺžku záznamu, dobu ukladania a premazávanie starých záznamov...nejaké čínske no-name toto nevedia...

ďakujem ti pekne za radu ešte keby som ťa mohol poprosiť ja tu mám takéto možnosti pripájam obrázky len neviem ako to nastaviť lebo už som z toho debil :D :D dá sa to vôbec na tomto nastaviť ? ale ja si myslím že hej lebo viem pozrieť aj záznam podľa detekcie pohybu takže nejak by sa to malo dať
http://www.imageworld.sk/images/2mll750ouz8yp9hbzw9.jpg
http://www.imageworld.sk/images/fe3xgitx9f5dc6nx753e.jpg
http://www.imageworld.sk/images/mtwockugwi7znoceowta.jpg

V nejakom Home Guard sa nevyznám, prečítaj si manuál alebo užívateľskú príručku, čo ktorá vec znamená a čo to vlastne má robiť...

K obr. č.1 -- typ aktívnej detekcie asi nepretržite, nebudeš zadávať konkrétne časy....
K obr. č.2 -- nejaký externý spúšťač alarmu ??? netuším ....
K obr. č.3 -- zrejme najdôležitejšie nastavenie - detekcia pohybu... netuším čo je okno 1 (žeby pripojená kamera č.1 ???) a prečo to nie je zaškrtnuté... citlivosť môžeš meniť +- podľa toho čo snímaš a či aj poryv vetra (zakýva sa konár na strome) spustí detekciu...

Mám několik IP kamer, které jsou připojeny do NVR. V NVR je X TB HDD, na který se to celé nahrává. Kamery jsou nastaveny tak, že posílají jen deltastream. NVR pak nahrává tak, že přemazává nejstarší záznam.

Kamery bez inteligentního záznamového zařízení nemají moc smysl.