BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Asi bych nepokusničil. Nechej ten ovladač,který k tomu dalo Lenovo jako originál. V době,kdy bylo u Windows 7 tzv. vyhodnocení systému,tak jsem laboroval s ovladači na AMD grafiky. Vždy nejvšší číslo bylo u ovladače,který byl dodán s grafikou. U novějších verzí vždy šlo skore dolů. Nyní to nepoznáš a žiješ pak v omylu.
Něco nefunguje?
Ovladače na notebook se stahují pouze a výhradně z webu výrobce notebooku, nikde jinde nehledej!
A pokud novější na webu Lenova nenajdeš, musíš zůstat u těch, které máš.
Kdo ti klikl na mínus je pěknej vul!
MKc - tobě se to nezobrazuje ?
- "Uprednostnoval" proc né, ale "pouze a výhradně ' je trochu prehnané.
- Nekteri vyrobci kaslou na své zakazniky uz po roce, ostatni jako ovladac davaji 'identicky' ten co nabizi NVIDIA|AMD. (Jestli nekdo neveri tak si je stahnete a ty dva soubory porovnejte !! Z 90% pujde o ten identicky co ma na svych strankach NVIDIA nebo AMD, to plati i pro 'desktop' grafické karty)
*Az u starsich typu NTB kde vyrobci ovladace opravdu upravovali 'drvr' k optimizaci grafického chipu "ano", je to i logické, ale dnes situce neni zcela stejna, navic uz jde o zcela jiné (nové) chipové sady ...
Pokud jsou v notebooku dvě grafiky (což je velice často), originál ovladače - na rozdíl od těch notebookových - neumí ty grafiky přepínat.
- To je od urcitého modelu, u Intel+NV pouzivam ze stranek vyrobce jen intelacky (nvidia nic neprepina, mozna az Optimus, ale tam jde spise o setrici funkce, nebo vynucenim pouziti vykonécho GCHipu), kde (radic) Intel VIDEO je v obvodu jako prvni, az pak graficky chip (tak IMHO se o zakladni zobrazeni stara Intel, ale mozna se pletu) , Nvidia i AMD oficialni ovladace WHQL osazuji docela casto, s problémem jsem se prozatim nesetkal mozna i naopak, UP zastaralych ovladacu nabizené vyrobcem vyresilo i nekteré problémy s vykonem (jako UPDT z Crimson na Adrenalin Edition, coz mimo jiné prinasi i nejaké SW vylepseni, jako funkce na snimani FPS a podobne)..
* Nemam namysli modely NTB pod rok 2015.
PS : Pozor ! Nerikam ze nemas pravdu, urcite je lepsi 'uprednostnit' ovladace vyrobce, alespon ty ovladace které byly vyrobcem upraveny, opraveny, ale jen nesouhlasim s tim 'jednoznacne'.
- Hlavne u desktop GK si muzes sam vsimnou viz vyse, ze stejne nabizi 'identicky' ovladac, jako kuprikaldu MSI RX@480 na jejich oficialnich strankach, takze to vyjde nastejo, jakoze stahe ten samej ovladac ze stranky vyrobce (ktery se zaruci suportem nejaké 2 roky a pak aktualizace nemusi pribivat, kde alespon diky oficialnim muzu aktualizovat moje APU|IGP, ne objektivne kazdou verzi, ale alespon EDICI jako prechod z Crimson na Adrenalin a jeste ze tak, osobne bcyh nechtel byt treba na 5let starem ovladaci) jestli mi rozumis, sak podivat se muzes sam u porovnani pak uvidis ze jde o tu samou instalacku..(i kdyz rec je spise o integrovanych NTB grafikach)