Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ryzen sestava

Ahoj,
chci upgradovat (nebo lépe předat dál po rodině) svoje i7-3770k.

Grafiku mám Asus ROG 1080 Strix - tu si nechám, zbytek půjde dále.

Potřeboval bych poradit s výběrem komponent (deska, paměti, CPU, zdroj) ..
Cena není až tolik limitující, ale zase nechci připlácet zbytečný prachy za high-end, když by to přidalo jen 10% výkonu. (tj. nejspíš nebude nejlepší volba ryzen 2700x ...)

Určení PC: hry, virtualizace (několik hyper-v mašinek, testování Exchange 2016 ..)

Děkuju

nechci připlácet zbytečný prachy za high-end

- V tom pripade klidne i Zen+ 5@2600 (2600X jestli mas v umyslu i OC) +, ASUS - TUF na chipsetu "X470" -PLUS GAMING + 2x8Gb (DCH) 'DDR4@2666'
* Vykonem budes nekde kousek pod I7@8700 za podstatne nisi cenu. V hrach doplacet na 2700X nemyslim ze ma velky vyznam.

Info : :!: Zda-li ches AMD a chces PC prevazne na praci projed si i benchmarky, v nekterém SW jako "AutoCAD, SolidWorks, Creo 3.0" se drzi o proti Zen + 2700X lépe i Intel i5@8400
Zen + Recenze : https://pc.poradna.net/flashes/2758136-prvni-testy-amd-ryzen-2x00-x

- Neni vubec spatna (vypada ze ma a obsahuje i vse zakladni chipset + "X470", tak jako porty jako USB-C které hodne pouzivam), o proti ostatnim ve stejné cenové kategorii. (ale osobne bych asi sahl po : https://www.alza.cz/gigabyte-aorus-x470-ultra-gaming-d5303005.htm i s pasivnim chlazenim M.2 disku)
*Jen "osobne" bych ti doporucil zvolit Asus pred MSI. (popripade Asrock typu PRO, nebo Gigabyte typu Aorus, dve znacky které me posledni dobou velmi prekvapili o proti MSI)

- M.2 (mSata, pcie) vem urcite, zkus alespon tech 256Gb.

- Nerozumim :-) Jaky dratek? (samozrejme volba je natobe, nechci ti neco vnucovat)
* Jinak Aorus byly uz dobre i pro Ryzen 1, i pro tzv 'hradcore' taktovace kteri tento model zakupuji kvuli stabilite, teplotam, pri OC.

PS : A jo "Darek" né dratek :-) Ale muzu te ujistit, ze bez toho vodnika Master Cooler se obejdes, navic nejde o nejak velkmi dobré chlazeni. Ale co je doma to sepocita, rozumim.
[TiP] ~ :i: K tomu Zen+ je uz pribalen docela slusny "Wraith Prism Cooler", ktery nemusis alespon 'prozatim' zakupovat.
* V prumeru bez OC se budes pohybovat nekde v prumzeru mezi 15-20dB coz je zcela akceptovatelné.
[amd-wraith-prism.jpg]

Jsem teď trochu na vážkách..
2700x/2600x by se mi líbila výkonem, ale tak si říkám, jestli nebude teď lepší koupit něco slabšího (1600), koupit dobrou desku (x470) a s pořádným CPU počkat na Ryzen 3 - pokud bude kompatibilita s AM4 / X470 chipsetem..

Asi máš pravdu. Než se zbavovat výkonné i7ky jen kvůli tomu, že by chtělo příbuzenstvo lepšího kompa a sám zahučet do upgrade který vlastně ani nepotřebuju okolo 30k, možná bude lepší přispět příbuzenstvu na nějakou "plečku".

V šuplíku se mi válí Gigabyte R7970 a case se zdrojem bych taky splašil.
Tak by možná bylo vhodné koupit něco, co se k té R7970 bude hodit...

Co takhle:
CPU: Ryzen 3 1200
MB: MSI B350 PC MATE
Memory: 1x 8GB HyperX DDR4 2666Mhz CL16
Disk: WD Blue 1TB
cca 7600,-

To by mohlo stačit na nějaké ty hry vydané do roku 2016, ne?