Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ryzen sestava

Ahoj,
chci upgradovat (nebo lépe předat dál po rodině) svoje i7-3770k.

Grafiku mám Asus ROG 1080 Strix - tu si nechám, zbytek půjde dále.

Potřeboval bych poradit s výběrem komponent (deska, paměti, CPU, zdroj) ..
Cena není až tolik limitující, ale zase nechci připlácet zbytečný prachy za high-end, když by to přidalo jen 10% výkonu. (tj. nejspíš nebude nejlepší volba ryzen 2700x ...)

Určení PC: hry, virtualizace (několik hyper-v mašinek, testování Exchange 2016 ..)

Děkuju

Jsem teď trochu na vážkách..
2700x/2600x by se mi líbila výkonem, ale tak si říkám, jestli nebude teď lepší koupit něco slabšího (1600), koupit dobrou desku (x470) a s pořádným CPU počkat na Ryzen 3 - pokud bude kompatibilita s AM4 / X470 chipsetem..

Asi máš pravdu. Než se zbavovat výkonné i7ky jen kvůli tomu, že by chtělo příbuzenstvo lepšího kompa a sám zahučet do upgrade který vlastně ani nepotřebuju okolo 30k, možná bude lepší přispět příbuzenstvu na nějakou "plečku".

V šuplíku se mi válí Gigabyte R7970 a case se zdrojem bych taky splašil.
Tak by možná bylo vhodné koupit něco, co se k té R7970 bude hodit...

Co takhle:
CPU: Ryzen 3 1200
MB: MSI B350 PC MATE
Memory: 1x 8GB HyperX DDR4 2666Mhz CL16
Disk: WD Blue 1TB
cca 7600,-

To by mohlo stačit na nějaké ty hry vydané do roku 2016, ne?