Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OpenOffice-skrytí/zobrazení řádků za určitých podmínek

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu.
V OOo mám v sešitu list1 s tabulkou, do které zadávám různé údaje. Tyto údaje se přenášejí do tabulky na dalším listu2. Někdy se stane, že některé řádky na listu2 zůstanou prázdné a já bych potřeboval aby byly řádky skryté. Zatím to řeším tak, že ručně skryji prázdné řádky. Moje představa je skrýt všechny prázdné řádky, a ve chvíli kdy se v řádku objeví nějaký obsah aby se řádek zobrazil. Snad je to srozumitelné. Předem děkuji za odpovědi.

Akým spôsobom sa prenášajú údaje z jedného hárka na druhý? Koľko stĺpcov má prvá tabuľka? Riadok v druhom hárku sa má zobraziť pri objavení údaja v ľubovoľnej bunke riadka prvého hárka alebo len určitých buniek (ktoré sa prenášajú)? A mohol by som sa pýtať ešte na desiatky vecí.
Prenášaš vzorcami, pričom sa len odkazuješ na bunky prvého hárka? Pretože keď Ti vadí ručné skrývanie riadkov, musí vadiť aj ručné kopírovanie, prípadne filter, kontingenčná tabuľka a pod a pod, ale použiteľnosť každého z týchto riešení záleží od toho, čo potrebuješ a čo nie je Tvojim popisom dostatočne vysvetlené.
Poskytuješ málo informácií o tom, čo chceš a ako to chceš. Mohol si zaslať ukážku.
Makrami sa to v Exceli dá riešiť rôznymi spôsobmi, ale neviem, či je OpenOffice kompaktibilný s kódom Excelu
Môžem Ti dačo navrhnúť a vyskúšaš, ale musíš úplne jasne popísať, akým spôsobom prenášaš údaje do druhého hárka, či prenášaš len určité stĺpce riadkov a pod.

Každopádne by si sa však musel oboznámiť s editorom "makrojazyka" v OpenOffice, lebo to, čo by som Ti poslal, by si si musel vedieť vložiť do svojho súboru.

Ďakujem.
Ak by to pomohlo: jednoduchšie, ako manuálne skrývanie a odkrývanie riadkov môže byť prefiltrovanie v stĺpci, kde sa kontroluje prítomnosť údaja (na zobrazenie riadkov s neprázdnou hodnotou buniek, ak platí, že v danom stĺpci údaj musí byť. Napríklad musím mať danú osobu, ktorej v ďalších bunkách priraďujem adresu. Je nezmyslom vypĺňať adresu, ak nemám osobu. Teda budem filtrovať v stĺpci osoby. Ak je predsalen potrebné kontrolovať viac stĺpcov, môže sa ich naplnenosť kontrolovať vzorcom v pomocnom stĺpci a potom filtrovať tento pomocný stĺpec).