Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Synchronizace Google Disk

Ahoj,
Před nedávnem jsem se zaregistroval na Google Disk kvůli záloze souborů, které používám a jsou velice důležité (do té doby jsem je měl různě po flashkách a diskách, z tohoto důvodu se mi jich taky povedlo pár ztratit). Bohužel nějak bojuji s aplikaci na synchronizaci a zálohu (Google Sync and Backup). Aplikaci jsem nainstaloval, přihlásil jsem se a na záložce "Google Disk" (volbu "Můj model PC nevyužívám) jsem změnil cílovou složku na nesystémový disk (přesměrována na datový disk), následně jsem do této složky vložil data, které jsem chtěl nahrát na Google Disk. Nahrávání proběhlo v pořádku a následná synchronizace také. Problém ovšem nastává v případě, kdy se na Google Disk připojím z jiného PC - aplikace od Googlu začne synchronizaci a mé nahraté data na disku smaže (přesune do Nedávných). Na ostatních PC, které chci synchronizovat, vkládám absolutně stejná data, která jsou na Google Disku, abych obsah celého Disku nemusel stahovat (proběhlo pouze porovnání).

Jak tento problém vyřešit ? Disk už jsem několikrát celý vymazal, počkal do druhého dne a následně tam nahrál data, ale stále se to opakuje ...
Budu vděčný za každou pomoc.

Bohužel nějak bojuji s aplikaci na synchronizaci a zálohu (Google Sync and Backup). Aplikaci jsem nainstaloval

Já aplikace neinstaloval a posílám z Pc soubory na disk "z okna do okna". Poté jsou dostupné jak z druhého Pc tak i z mobilu.
Vše funguje ... záloha a dostupné.

Chci něco zálohovat (sdílet), vyberu (vytvořím) složku na disku, pravý myškoklik - "Nahrát soubory" - vyberu co na disk.
Vím kde to mám ... Po čase tedy zhruba kde co mám :)

Toto se dá dělat na jakémkoli Pc kde jsem přihlášený, nenosím nic - neztratím nic.

Spoléhám se na jednoduché postupy. :beer:

Tak vypadá to, že už to funguje podle představ. Napíšu řešení (pro další uživatele) :
1.) Nainstalovat aplikaci od Google (Google Sync and Backup)
2.) Nastavit podle potřeb (já třeba nevyužívám "Můj model PC"), hlavně se ale nesmí měnit cílová složka !!! Musí zůstat na disku C:.
3.) Přes jeden PC nahrát soubory na Disk (Disk = Google Drive Disk)
4.) Absolutně stejné soubory, které byly nahráty na Disk překopírovat pomocí TotalCMD (musí ovšem být nastavený tak, aby se kopírovalo datum i čas u souborů/složek).
5.) Nainstalovat a nastavit Google aplikaci na dalším PC.
6.) Po nastavená a instalaci, aplikaci zabít (třeba přes procesy), aby nezačal synchronizace (jinak by soubory byly automaticky staženy)
7.) Do složky Google Disk vložit soubory, které byly zkopírovány z prvního PC (a tudíž jsou i na Disku). Proběhne pouze kontrola a srovnávání souborů a vůbec nic se nebude stahovat.

Takto mi to funguje na 3 PC.