Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Voda a mobil bez dotyku

Zdar,
chci se zeptat. Kamaradka vylila cistou vodu na mobil. Rikala, ze to nebylo moc, ale vedela, ze to muze dopadnout spatne, tak okamzite mobil vypnula, odendala zadni kryt, ale baterii nevyjmula, protoze zjistila, ze je baterie prilepena a nedokaze ji dostat pryc.
Vypnuty mobil teda i s baterii uvnitr frkla do rejze a nechala to tam 2 dny a pak jeste 1 den na vzduchu.

Pak zkusila mobil zapnout, Android sice nabehne, ale bohuzel nefunguje dotykove ovladani.

Blby je, ze mobil nejde vypnout. Dlouhy stisk vypinaciho tlacitka vyvola restart. Zkousel jsem to, zkousel jsem se dostat i do recovery, ale dotyk nefunguje nikde. Asi odesel digitizer.

Dotaz je, zda-li to nejak resit, mysleno pres servis. Sama si to urcite vymenit nedokaze a ja tez ne. Nebo jestli nemate nejakej tip, jak to zprovoznit.

Mobil je Xiaomi Redmi 4A.

Na ten recept s rýží už dojelo dost telefonů. Za ty dva dni se tam voda pěkně rozlezla a ještě se tam nabalil prach z rýže. Pokud to byla čistá voda, je třeba telefon otevřít, vyndat všechno co jde, a aktivně sušit ventilátorem nebo ofukováním mírně teplým vzduchem. Ještě lepší je aspoň viditelně mokrá místa nejdřív prolít isopropylem nebo lihem. Naděje však zůstává - sušit a sušit, klidně i dva tři dny na přímém slunci, v horkovzdušné troubě na malou teplotu (třeba 30°C), větrákem apod. Dceři vysychala voda mezi displejem a digitizerem víc než týden, ale telefon chodí.

S tou rýží přišel nějaký nýmand a všichni se opičí. Jasně že je to blbost. Všechen sajrajt z vlhké rýže se usadí uvnitř,viz foto od Lukas. Celý telefon s otevřeným zadním krytem nechat uschnout normálně. Ani nedávat do sušičky či mikrovlnky.

S tim souhlasim, naopak trouba a fen jsou hodne spatny napad.

Fen jen zavane vodu do dalsich koutku, odkud se bude vysouset jeste hure a trouba zase poskodi ty dily, ktere na vetsi teplotu nejsou stavene.

Prolit isoprophylem kazdopadne, ale znate zenskou ktera ma bezne po ruce isoprophyl? A ja se to dozvedel az po 24 hodinach, coz je uz pozde pokud to neco poskodilo.

Docela nejsou od veci ty vodeodolne telefony, protoze trocha vody a je to u Xiaomi v pytli. Problem je, ze vic penez moc lidi nedaji.

Ona potrebuje telefon rychle, takze ani reklamace a spolehani na nedbalost servisu neni reseni. Chtela, abych ji doporucil neco levneho, tak to vidim na neco z:

Honor 6A
Huawei P9 Lite Mini

Jeste ji zkusim natlacit:

Huawei P9 Lite 2017

ale je to pres rozpocet, chtela maximalne 3.500.

Jaká reklama? Jsou to recenze. Parametrově je daleko lepší než ty ostatní telefony, kromě Huawei P9 Lite 2017, ale ten je cenově trochu výš.
Já vlastním Huawei Y6 pro a jsem spokojený. Kamarád má právě ten Xiaomi Redmi 4X 3GB/32 GB a když jsme to porovnávali, tak ten Xiaomi se mně zdál svižnější a dělá lepší fotografie.

https://www.cena-vykon.cz/porovnani/huawei-y6-pro-dual-sim-vs-xiaomi-redmi-4x-3gb-32gb-global

Ahoj,
nemyslím si, že metoda s rýží je nefunkční. Včera mi spadl do záchodu Redmi 4A a proto Googlím podobné případy. Hodil jsem ho tam přes noc a telefon nyní funguje zcela bez problémů. Je nutné s tím něco dělat, nebo bude fungovat i dál už normálně? Četl jsem o tom milion mobily, tímhle fórem konče a všude se píše něco jiného :).

Metoda s ryzi je urcite funkcni, ryze nasava vlhkost, problem je ten, ze zaroven se ti s ryzi dostane do telefonu bordel, takze osobne jsem za lepsi variantu zacal povazovat fen a nasledne nekolik dni vysusovat nad topenim. No napis za tyden, jak jsi dopadl, vetsinou chvili trva nez ta uz pritomna koroze zoxiduje vsude kde to jde a neco prestane fungovat. Nicmene co jsem nekolikrat byl u navlhnuti telefonu, tak vyslovene nahoda, jestli to prestalo fungovat nebo to bezelo dal.