Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem herni sestava do 30000

Dobry den
Chci si koupit novy herni počitač do 30 000Kč

přemýšlel jsem nad timhle a za ujal mě :)
https://www.czc.cz/hal3000-master-gamer-optane-iem-16g/233813/produkt
Jaky názor na ten to Haall mate vy??? :-|
ale nevim jestli je opravdu dobry jak pišou a jak řikaji.... :-/
zda by nebyl v stejne kategorii i treba nejaky i jiny a nebo podobny třeba i lepši
nebo by se vyplatilo neco složit ješte neco lepšiho do 30 000 Kč ;-)

chtěl bych na tom hlavně hrát nejnovejši tytuly a sem tam nejaky sřih videa + práce v 3D programu

Má cenu do to investovat tolik peněz nebo se vyplati neco jiného???

zbytecny Intel optane nesmysl, leta pane 2018 pocitac s mechanickym diskem, bez SSD minimalne na system, ohavny case (ale to je subjektivni), zdroj ktery mi nic nerika - nechtel bych ho. Zbytek tak nejak budiz (mel bych cukani sahnout spis po Ryzenu). Poskladal bych si sam - pridal SSD, odebral 16GB optane, vybral jiny zdroj a case...

chybí poctivý zdroj, chybí SSD alespoň 250GB (16GB Optane je prdítko), chybí monitor. 16GB je zbytečných.
Na střih je v dané ceně daleko lepší AMD Ryzen 2600X, který má 6C12T (ve hrách je to skoro plichta, tam má i5 cca 5% náskok).

jinak cena za herní PC se "středním" výkonem dnes tak jako tak atakuje 30 tisíc.

Děkuji Moc za sestavu :) a za rady :-)

1. Jen by mě ješte zajimalo jaky je rozdil v procesorech intel a AMD o kolik procent je lepši to a nebo to ??????:-/:-/:-| (co se tyka her )

včem je lepši procesor AMD než je od intelu??:-/:-/:-/
proč AMD na hry ???
2. zajimalo by mě jaky mate nazor na SSD a Intel Optane Memory co se tyka ryhlosti načitani her, programu, systemu,...

1. CL i 8400-6 jader/6 vláken ve R.. 2600-6 jader/12 vláken, Intel je ve hrách o 5% rychlejší, ovšem jen při využití jednoho jádra, při využití více jader více vláken už není rozdíl prakticky žádný a při využití celého procesoru je na tom podstatně lépe nový AMD = vše záleží na hře/aplikaci na kolik vláken je naprogramovaná

2. protože v tomto případě u procesorů střed třídy ve hrách rozdíl nepoznáš, ale pokud SW hrátky s videm, grafický nebo výpočty, jasně má na vrh nový Ryzen

3. Intel Optane Memory alternativa za moc nepovedené SSHD. Na systém je to malé navíc drahé.
Běžný SSD je naprosto dostačující svoji rychlostí jako systémový a záleží jen na kapacitě pokud má být i instalaci pár her her, takže alespoň 250GB je základ.

R5 2600x.

- To je dle mne "velmi" zajimava volba, také se mi Zen+@2600 (ktery ma i nejaky ten vykon navic na jednotlivé vlakna o proti R1) zamlouva hlavne vykon cena, kde zvladne jak uziti Gaming tak SW a urcite nebude potrebovat menit radku let ..
* Ale ze startu bych k nemu sadil nejakou lepsi RAM.

ovšem jen při využití jednoho jádra, při využití více jader více vláken

- Né vzdy pritely, ale jak pises zalezi od hry a DirectX, kde Intel (dle Gen) ma o par % nahoru do uziti 4Cores/4TH, ne jen v pripade Single, jestli ne rozumis jak to myslim.

Zdravím,koukám na tu sestavu znova a ještě by mě zajímalo jestli ta základní deska není pro Intel a nebo to je pro oba jak pro AMD a Intel ????:-/:-(

Když bych chtěl tu sestavu postavit na AMD procesoru Ryzen....:-)

Jinak mohl bych do této doporučené sestavy od M-Pola vyměnit grafickou kartu místo 6GB tam dát
8GB GK ???
https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-gtx-1070-windforce-oc-8gb-gddr5/194433/produkt
Utáhne to ten zdroj ??:-)