Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zavedení internetu do druhého bytu

Dobrý den,
Obracím se na Vás s otázkou ohledně zapojení internetu.
Věc se má tak že máme rodinný dům, ve kterém jsou dvě patra - dva byty. Internet je zařízen v horním patře. Máme modem - z modemu to vede do routeru a z něj kabel do počítače a zbytek pokrývá wifi.
Má otázka zní. Pokud chci, aby se ve spodním bytě šlo připojit kabelem taky, je možné vést např. 15. metrový UTP kabel z routeru podlahou do spodního bytu, kde by byl zapojený druhý router? a z něj následně zapojen další PC kabelem? (Vpodstatě jestli je možno vést router do routeru)
Nevím, jestli jsem to napsal dost pochopitelně, tak snad ano :D
Děkuji za odpověď :)

Mozne to samozrejme je, otazka je ako chces spravovat siet. V ramci zachovania sukromia by som druhy router nechal bezat v routing rezime a nevytvaral len jeden subnet, cize susedia zhora vam nebudu vidiet do vasej siete.
Tam treba dat len pozor, aby LAN rozhranie z routra c1 neblo rovnake ako LAN rozhranie z c2.

2 routery jsou možné, ale není důvod.
Z modemu do routeru musí být.
Ale ten druhý buď router, nebo pokud by nevadilo že se počítače budou vidět v síti a můžu sdílet dokumenty a tisknout na tiskárny, tak stačí jen switch.

Edit: Nečetl jsem fleg. Už to tu napsal.