Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tablet s Windows 10 nejde aktualizovat

Zdravím. Mám tablet Umax Visionbook 8Wi Plus s Windows 10. Objevuje se na něm po zapnutí hláška, že končí podpora mojí verze systému Windows a že je třeba zaktualizovat na novou verzi (1709 - Fall Creators Update). Aktualizace se stáhne, probíhá její instalace, poté dojde k restartu tabletu kdy ještě probíhá příprava na aktualizaci a hned potom vyskočí modrá obrazovky s chybovou hláškou ,,Pro vytvoření zařízení RAMDISK není k dispozici dostatek paměti´´ a tablet nenaběhne - viz. foto v příloze. Musím ho vypnout a zapnout a poté se vše opakuje od hlášky že je třeba aktualizovat systém. Tak nějak tuším že bude problém v paměti RAM tohoto tabletu, která je jen 1GB, na druhou stranu vlastně tablet splňuje minimální požadavky systému Win 10, tak by to podle mě nějak fungovat mělo. Nemá někdo nějakou zkušenost s takovým problémem a jak to třeba může jít vyřešit ? Samozřejmě můžu zakázat službu Windows Update, což vyřeší zbytečné pokusy o stažení a instalaci updatu, nicméně hláška o neaktuálnosti systému mi vyskakuje po zapnutí stejně dál.

Ten ,,šmejd´´ je zatím nejskvělejší věc, kterou jsem měl šanci používat na diagnostiku vozidel, víceméně ho ani nepoužívám na nic jiného... oproti všem notebookum je to ultrapřenosný, víceméně plnohodnotný malinký PC s Windows. Jen mě zkrátka se** ta hláška o neaktuálnosti systému, tak jsem to chtěl zaktualizovat.
Jinak tuhle variantu jsem zkoušel, pomocí Windows Media Creation Tool na jiném PC jsem stáhl aktualizaci na SDčko, z něj spustil v tabletu a výsledek stejný.

jestli má ten krám s nedostatečným diskem diagnostikovat, proč se místo toho tupě zabývá selhávajícími updaty? zakázat.

stažením aktualizace na sd kartu jsem myslel samotný hotfix = aktualizační .exe, ale nevidím ho ke stažení.
media creature tool stahuje celé instalační .iso

m$ se nejspíš rozhodnul odstavit 32bit edici windows (bude na tom tabletu), creature tool s ní mívá potíže.
zkusit až druhý odkaz na mct: https://techjourney.net/download-windows-10-fall-creators-update-media-creation-tool-version-16299-15/

but there are differences in size and other details, such as CPU architecture

Ono asi nemá smysl se tím nadále zabývat, zkoušel jsem nabootovat z flashky s instalací Win 10, a vyhodí to hned v počátku bootování tu samou chybu, vidím to na nějaký problém přímo v tom BIOSu nebo ve firmwaru, který je asi nějak ještě nad tím BIOSem. Zase nevím jak tenhle tablet do detailů funguje, ale než mě pustí do BIOSu, objeví se takové tabulka s několika ikonami, kde je právě na výběr BIOS, možnosti bootování, nastavení hardwaru atd. Samozřejmě jsem veškeré ty volby i BIOS projel, ale moc se tam toho měnit nedá a nic co by s tím mohlo souviset jsem tam také nenašel. Napsal jsem ještě přímo na servisní podporu UMAXu, tak jsem zvědavý jak se k tomu vyjádří oni. Ten tablet stále prodávají a když si ho koupí někdo na surfování po netu a tak, a bude ho to pořád dokola otravovat s instalací aktualizace, restartem a následnou chybou, tak to asi nebude nikdo moc nadšený. Jasně je to zařízení za 2000,- Kč s pochybným výkonem a hardwarem, ale zase fungovat by to nějak mělo a ne že se to zasekne v začarovaném kruhu s instalací aktualizace...

nejskvělejší věc, kterou jsem měl šanci používat na diagnostiku vozidel

mám v práci několik počítačů pro obdobné účely. A velmi důsledně dodržuji dvě zásady: nepřipojuji je k internetu a nikdy nedělám aktualizaci čehokoli. Vřele doporučuji, některé takto bezchybně pracují už dvacet let...

?
- Odkud mas informaci o CPUs Atom a podpory Windows 10 ? Tyka se to vsech Atomu ? I typu Atom x7 ? (a jo, uz to vidim, takze jen nekteré typy, v podstate prvni Gen:erace)

- Jinak tazateli bych zrejme doporucil odstranit "Recovery oddil".
* U tablet s kapacitou [FDD] pod "32/60GB" a s problémem nemoznosti UP kvuli kapacite disku, jsem odstranoval (mazal) recovery oddil (coz je nejakych + 10GB k dobru). Pri samotné instalaci jde zvolit i karta SD, kde si Windows ulozi nekteré soubory, ale tusim ze neplati pri UP z Update