Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vytvořit/kopírovat e-shop pro lepší úpravy produktů?

Zdar borci,

mám web https://olsen-spa.cz/cs/ a veškerou administraci k němu. Ve firmě dělám brigádníka (jelikož jsem levná pracovní síla, že) a mou prací je měnit a přidávat produkty na stránku.

Chci kompletně překopat všechny kategorie, produkty, filtry... Prostě bych chtěl jednoduše všechny produkty a kategorie smazat a vše vytvořit nanovo a trochu jinak. A teď má otázka - Jak vytvořit nějaký sekundární e-shop, kde všechny tyto změny udělám (vše smažu a udělám znovu) a jak to pak vložím (a zároveň smažu vše, co tam bylo) na stávající e-shop?

Jednoduše chci někde změnit všechny produkty, jejich zařazení apod. a to pak jen překopírovat/importovat na stávající e-shop, abych ten stávající odstavil třeba jen na pár minut. Vše funguje na Prestě.

Dali byste mi zde nějaké odkazy, kde to mám nastudovat? Moc nevím, kde a jak hledat. Na toto studium mám měsíc.

Všem děkuji za rady!

A bude mi to fungovat třeba na XAMPP, jen když to překopíruji (včetně databází)? Právě nevím, jestli to není nějak fixované třeba na adresu apod., a tím pádem jak bych tam měl "localhost/" a ne jen "olsen-spa", tak by to třeba nemuselo fungovat, ne?

Nemáte někde nějaký dobrý návod, který by mi v tomto pomohl?

PrestaShop sice neznám, ale Tvé obavy jsou asi oprávněné.
( Na "ručně" psaném webu bys problém s adresami vyřešil nějakou proměnnou, řekněme $domena, což tady asi nedosáhneš) .

Ale našel jsem dva odkazy, které by mohly být Tvými kroky:

1. PrestaShop nainstalovat na XAMPP jde podle tohoto odkazu: how-to-install-and-setup-prestashop-using-xampp-in-windows

2. Potom migrovat: how-to-migrate-prestashop-to-a-new-server , kde jsou pokyny mj. k migraci databáze a samozřejmě důležité Make a backup on your old server.

Nezkoušel jsem z toho nic.