Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s rychlostí při rozlišení 4K

Ahoj, tak mi dneskakonečně přišla aktivní redukce DP > HDMI 2.0.
Po spuštění PC se rozlišení zpřístupnilo na 4K a všechno funguje, teda až na dvě věci.
1) Pohyb myší je jako bych tu myš měl na gumě, je problém se sní vůbec na něco trefit nebo roztáhnout okno je docela nemožné.
2) Když píšu text a šipkou posouvám kurzor třeba zpět tak po uvolnění šipky ještě kurzor stále dojíždí, taky jako by byl na gumě

CPU jede na 1%
GPU jeden na 1%

Dělá to i při rozlišení FULLHD, tak co je špatně? Díky

navazuje na tohle téma
2760377-jak-pripojit-tv-4k-k-pc

Nezávidím... Na mém místě bych to vrátil v 14denní době...
Napadlo mě ihned naprosto jednoduché vysvětlení: Nezpůsobuje prostě ta redukce zpoždění? Monitor je v tom asi nevinně.

Jinak tohle může být poučné varování ... Nikdy by mě nenapadlo, že redukce může způsobovat zpoždění...

Například jsem si koupil BT myš za 200 Kč. Má zpoždění. Dost to vadí při práci s grafikou, dá se to skousnout. Na hry nemyslitelné. Pak jsem si koupil bezdrátovou (s USB receiverem) , tam je to ještě horší. Stále taktéěž 200Kč.

Nebo když si připojíš Televizi Samsung jako externí monitor ... Pokud si v nastavení nezvoliš "Herní režim", tak má výstup obrazu také zpoždění.
(To je pro srovnání, zda zpoždění vznikne na vstupu-myš nebo výstupu-monitor je ve výsledku jedno)

kdyby se k tomu vyjádřil ještě XoXoChanel, ten to používá a nepsal, jestli mu to taky způsobuje nějaké zpoždění.

- Né, zadné zpozdeni (iLag) mi to nezpusobuje.
* Pouzivané s TV 4K@2160p, , monitor 2K@1440p a bryle pro virtualni realitu 2560p/90Hz

- Problém je na strane TV, z hlavy nevim navic zalezi od modelu TV, ale zpravidla je zapotreby v TV povypinat nejaké filtry typu Motionn/Blur, Cinema etc (musis pohledat po google).
* Zkus i jestli jedes pres PC, nastavit v nastaveni adapteru RGB nebo YCbCr (kde YCC 4:2:2 muze odstranit nekteré problémy zobrazení) , jestli to necemu napomuze. Jinak TV maji zpravidla ruzné mody jako GAME, zalezi od Tv, chce to opravdu proléz nastavení TV a fóra.

Tomu odmítám uvěřit, že by vypntuí herního režimu zhoršilo kvalitu (napiš jak).
Dle mě naopak herní režim by správně měl být "zkratka" pro povypínání všech postprocessingových filtrům právě za účelem minimalizace odezvy dané tím zpracováním (například nějaké filtry (napadá mě redukce šumu v časové doméně, auto-levels, případně kraviny jako vyhlazení pohybu) přímo z podstaty implikují časové zpoždění)

Možná obraz bude mít "horší kvalitu" že bude povypínány věci jako dynamický kontrast, zvýšení sytosti, případně roztažení gamutu, má lito zobrazovač. Vše lze ale nastavit v PC.

Samo o sobě největší škúdce je korekce ostrosti. – Připojil jsem si výstup NTB k Smart TV, první co jsem viděl: artefakty u hran rámáčků a textů...