Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smart TV od LG - propojení s notebookem

Zdravím,
mám chytrou televizi a notebook a rád bych na ní přehrával filmy atd... Původní plán byl - připojit flashku, připojit DVD přehrávač, připojit HDMI kábl... a sledovat, ale když mi na TV vyskočila volba sdílené složky s názvem počítače, napadlo mě, jestli se to dá udělat i jednoduššeji.

Prostě spustit film, co bych měl ve sdílené složce v počítači přímo na TV, aniž bych to nosil na flashce.

Jakou nejjednodušší cestu byste mi poradili? Nebo by se měl dokoupit nějaký třetí hardware k tomu?

Televize typu: LG 55UJ620V
Notebook: Windows 7

Ahoj,
před chvíli jsem na Miracast narazil, ale moc jsem nepochopil, jak to vlastně funguje.
To je jak HDMI kabel, ale bez kabelu? Prostě streamuju to, co mám zrovna na notebooku?
Mě to zajímá z toho pohledu, že notebook mám 1366x768, tak jestli když v něm otevřu třeba nějaký Blu-Ray film, jestli to ta televize bude hrát na plné detaily?
Díky moc