Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr reproduktorů do 7500

Dobrý den, už pár dní hledám nějaké kvalitnější reproduktory k notebooku (3.5 mm jack) do 7500,-. Vzhledem k ceně bych nerad přešlápl a musím se přiznat, že této oblasti vůbec nerozumím, tak si rád nechám poradit.

Poslouchám převážně Drum&Bass a Electro Swing (občas ale i klasiky typu Bob Dylan, Beatles, ...).
Jsou pro mě důležité basy (v rozumné míře).
Reproduktory by sloužili k ozvučení menší garsonky.
Nejlépe černá barva.

Děkuji za případné rady.

Za 7500 jsi buď náročný (ale ne audiofil, to se musí vynásobit 100× cena) nebo nesleduješ ceny. Pokud jsi náročný, tak tu chybí další podmínky.
Namátkou: jack k notebooku : stačí stereo?
Na jakou hlasitost, pro kolik lidí, v jakém layoutu.
Na přenášení?

Nedávno jsem si pořídit k monitoru repráky za 600 Kč, samozřejmě na první zapnutí jsem slyšel uši plakat. Mluvené slovo je huhlané, ve výškách je slyšet šum, truchu bručí, ale díky recenzi věděl jsem předem, že nemohu očekávávat něco špičkového.

Audiofilií jsem zcela nepolíben, ale z logiky věci bych asi vzal ty Brtníkovy Behringery - jsou USB, tudíž se budou krmit digitálem. Nevěřím v kvalitu zvukovek u libovolného ntb, takže jakýkoliv analog bude dostávat na prdel, ještě než vyleze po drátu do repra (ponechávám stranou kvalitu pajšlu Behringerů, nicméně předpokládám ji vyšší, než vnitřnosti ntb)…