Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký vdsl modem?

Zdravím.
V malé firmě máme Comtrend 3031eu. Platíme si u O2 zvýšenou podporu. Od 17.4. jsou nás mánevry techniků a stejně to obden musíme restartovat.
Vedení proměřili, port na ústředně už vyměnili, modem prohlásili za dobrý. A stejně to nejede.

Prosím poraďte modem, pokud možno odolný proti rušení. Od šéfa dovolená cenová hranice je do 20 000,-

Děkuji.

Poradil som ti uz v predchadzajucom vlakne...skus dat modem do bridge a mrznutie (pokial to sposoboval fw modemu) urcite zmizne.
V bridge mi nemrzlo zatial nic, teda nic co mrzlo predtym v route rezime.
Ja u zakaznikov pouzivam Zyxeli pokial im Telekom nedoda vlastny modem.

To neumím a bojím se toho kvůli modemu.

Takže ještě otázka:
VDSL modem Comtrend 3031eu nastavit na bridge:
neumím a prý je to složité. Našel jsem jen: http://comtrend.michnzee.net/#bridge ale to je na jiný Comtrend. Je to použitelné i pro 3031eu? Snad.
Manuál k modemu je tak dlouhý, žze nepředpokládám, že by to někdo chtěl číst. https://www.cetin.cz/documents/10182/105351/uzivatelska_prirucka_Comtrend_VR3031eu.pdf/8c54d804-58fd-410e-8e4f-3933753bc5eb

Za ním je nyní jen kabelem připojený firewall ZyWALL 2 Plus
Zde nastavení Wan změním z Ethernet na PPP over Ethernet a doplním jméno a heslo O2

Pročtu si to comtrend.michnzee.net/#bridge a uvidím, jestli na to najdu odvahu.
Díky za nápady.

Modem nepoznam, ale vsetky co som doteraz nastavil slo v podstate o jeden klik, kde si zmenil route rezim na bridge rezim.
Viem, ze pri Zyxeloch urcenych pre O2 CZ som musel este upravovat jeden parameter (tusim MTU).
Pppoe mozes vytacat ajz pc na skusku.

Profi řešení: http://www.comar.cz/produkty/kategorie/14/xDSL%20za%C5%99%C3%ADzen%C3%AD/101/VDSL%20modemy/ (pozor, je to JEN modem!)
- za něj budeš muset strčit router, který vystaví PPPoE spojení
- doporučuju kontaktovat podporu prodejce, zda je model vhodný pro O2

Případně https://www.mironet.cz/zyxel-sbg3500-gateway-vdsl2-1x-gbe-wan-rj45sfp-4x-gbe-lan-1x-usb-20-80211n-2x2-300mbps+dp255408/

Určitě nebrat plastové krabičky na doma.

Zdravím,

nechci to zakřiknout, technici O2 mi dali nový Comtrend 3031eu. A teď - čtvrtek 31.5. ve 13 h 37 min mám v modemu System Information: System uptime 6D 0H 23M a nemusel jsem na to vůbec sáhnout !!!

Po všelikém trápení a když jsem několikrát poslal do pryč techniky O2, kteří mi místo modemu Comtrend chtěli dát jakési ZTE, které vypadalo jako vytištěné na 3D tiskárně, asi úspěch.

Díky všem.