
Vypnutí aktualizací
Dobrý den,
poprosil bych o radu, ale nejdříve popíšu problém.
Celý den mi v počítači šrotuje hardisk, a když to chci odpoledne vypnout, je tam napsáno že jsou staženy aktualizace a zda mám aktualizovat a vypnout nebo aktualizovat a restartovat. Tak to je to každý den už minimálně 30 dní. Jako by to dělalo pořád dokola.
Udělal jsem to, že přes MSCONFIG jsem vypl. aktualizace. Klid byl asi týden a nyní už to dělá zase i přes to, že jsou vypnuté.
Jde to nějak na dobro zakázat? Vždyť se mi s takovou ten disk brzy uvaří.
Je to systém Windows Home 10, 64 bit.
Díky
disk se nezavaří, nicméně není úplně normální takto neřešit zabezpečení PC.
Tudíž je třeba se podívat, co se děje s aktualizacemi, která že se to nechce nainstalovat a proč. Řešení je často dosti triviální. Takže šupky-dupky do Nastavení (ozubené kolo) -> Aktualizace a zabezpečení -> Zobrazit historii nainstalovaných aktualizací.
Je tu napsáno, že se nedaří nainstalovat aktualizaci: 2018-03 Kumulativní aktualizace pro Windows 10 Version 1709 pro systémy typu x64 (KB4088776)
Co s tím?
spusť příkazový řádek jako administrátor a do něj vlož příkaz:
následně restartuj. Mělo by to pomoci, tenhle problém s tímto KBčkem jsem už několikrát řešil.
Napsalo to tohle:
Set-Content : A positional parameter cannot be found that accepts argument 'start=auto'.
At line:1 char:1
+ SC config trustedinstaller start=auto
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : InvalidArgument: (:) [Set-Content], ParameterBindingException
+ FullyQualifiedErrorId : PositionalParameterNotFound,Microsoft.PowerShell.Commands.SetContentCommand
to je nejspíše powershell.
Je třeba spustit příkazový řádek.
edit: musí to vypadat přesně takto:
Spustím CMD příkazový řádek, vepíšu příkaz a vyhodí to: Došlo k systémové chybě 5, Přístup byl odepřen.
protože není spuštěn jako správce!!!
https://pc.poradna.net/questions/2762660-vypnuti-aktualizaci#r2762699 !!!
Už se mi to asi povedlo.
OK, restart, a pak by to mělo fungovat.
nepatří mezi =auto povinná mezera? nebo ms od w10 zas pozměnil syntaxi?
Nevím, už se na to nepamatuju, u sc vždycky čtu help.
Tohle mi funguje, tak to mám poznamenané v KBčku. 