Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux Mint MATE vs Ubuntu MATE - rozdíly?

Dobrý den,
jak už název dotazu napovídá, potřeboval bych znát rozdíly mezi Linux Mint MATE a Ubuntu MATE. Především mě nejvíc zajímají rozdíly ve výkonu, spotřebě čistého systému systémových zdrojů (CPU, RAM, HDD), dále funkce a konfigurovatelnost, ale i další věci.
Děkuji moc.

Linux je jen jádro, prostředí je práve MATE. Máš úplně jedno, na jakém jádru to bude. Distro se může lišit jen různými přidanými aplikacemi. V rychlosti je to všechno stejné, stojí to na stejném Kernelu (jádru). Liší se jen spouštěním démonů. MATE je na obou systémech naprosto stejné, skoro stejné i nastavování. Pokud používáš COMPIZ, tak je také stejný na obou distribucích. Režije CPU a RAM bude stejná na obou distrech, spotřeba HDD může být různá podle nainstalovaných dalších aplikací, rozdíl nebude propastný.