Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Má na Paypalu smysl dvoufazove overeni?

Dotaz viz nadpis.

Pokud je tu nekdo, kdo si mysli, ze to ma smysl a ma to na svem Paypal uctu nastaveno a aktivne to pouziva, to znamena, ze to dvoufazove overovani funguje v praxi (radeji se po zkusenostech s temi prasaty z Googlu ptam, zda to opravdu je funkcni), tak by me zajimal format zadaneho telefonniho cisla, pres ktere to bude overovano, protoze me to pri jakemkoli mne znamem tvaru telefonniho cisla pise: chyba formatovani.

Dvoufazove overeni ma prece smysl vzdy a obzvlast u paypalu, ktery se pokousi porad nekdo phisingovat! Precti si na wiki co to je a pric to je. Pokud tam mas par drobaku co ti jsou fuk, ok, nepouzivej. Stejne jako u intern. bankovnictvi. BEZPECNOST.

Dvoufázové ověření je dvousečná zbraň. Pokud to funguje, je to ok. Jakmile se něco podělá, máš smůlu.
Nemůžeš to srovnávat s bankovnictvím. Tam v případě problémů nakráčíš do banky a problém je vyřešen.
U PayPal nebo Google nebo FB nemáš kam nakráčet a řeší se to pak hodně těžko.

Co by mělo přestat fungovat? Pominu vypadek zasílání SMS. Ale představ si, že přijdeš o SIM. U banky to vyřešíš snadno - stačí navštívit pobočku s občankou.
U online firem je to mnohem komplikovanější a nevyřešíš to v řádu hodin, často ani ne v řádu dnů.
Proto jsem v takových případech opatrný.

Stačí zkušenosti s podporou Google. Reakční doba v řádu 1-2 týdnů je normální, pokud se s tebou vůbec začnou bavit.

s tim souhlasim, ale dle meho nazoru je vetsi pravdepodobnost, ze mi ten ucet nekdo vybere, nez ze prijdu o sim.

Pokud ztratim mobil, zajdu k operatorovi ze chci.novou sim se stejnym cislem (probehne nejaky proces overeni a pak mi ho daj).

Pokud nepujdou smsky je konec sveta, co kdyby nesel internet, nebo elektrika??