Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows se nespouští, error

Ahoj
Nespouští se mi Windows, (někdy ano)
Najede uvítací obrazovka a tím to končí, nebo mi vyskočí modrá obrazovka s chybovou hláškou, nebo vše funguje jak má a pak během času na Pc se vypne monitor tzv. do úsporného režimu. Nevíte někdo co s tím je ?
Moc děkuji za rady
(dal bych sem screen, ale nejde to )
tak aspon číslo chyby
stop 0x00000116 ( 0xFFFFFA8009c28010, 0FFFFF8800FB7B024, 0XFFFFFFFFC000009A,
if problems continue, disable or remove any newly installed hardware or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use safe mode to remove or disable components, restart your computer.

Attempt to reset the display driver recover from timeout failed.
Check to make sure any new hardware or software is properly installed .
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer for any windows updates you might need.

Já jsem neinstaloval žádný nový hardware nebo software
větrák cpu drží jak má, grafická karta je ve slotu na doraz
všechno běželo celé roky jak mělo a z ničeho nic to výše zmíněné, opravdu nevím čím by to mohlo být.
Ped asi 3 lety mi odešla GF, koupil jsem novou , je stará cca 2 roky, ale kdyby odešla tak by to někdy nefungovalo přeci jak má. Je divné že to udělá i během provozu po několika hodinách

Díky moc za pomoc , záruka mi končí 20.5.2018, tak to si musím máknout. Nemá někdo zkušenost s obchodem T.S.BOHEMIA ?
Nevím zda to stačí přinést na pobočku mého bydliště a nebo zda se to někam speciálně musí posílat. Na mé pobočce píšou že v obchodě mají i Servisní a technické oddělení. Ale aby mě neposlali někam..... abych to vůbec během týdne stihl.

Zveřejněné reklamační podmínky mají, ale pouze u koupené prodloužené záruky. Jak postupovat v případě klasické nemají a na email odepisují během jednoho týdne, nikoli do druhého dne. Tak se asi vypravím v pondělí hnedka ráno k nim u nás na pobočku a pokud budou mít kecy, tak jim to tam prostě nechám at si to na dané místo pošlou sami.

Aké triviálne, ba priam detinské riešenie:

V tvojom prípade musíš vykonať čistú inštaláciu na zmazaný systémový oddiel z externého média (USB flešky z ISO W10).

Príkazy pre nástroj z dielne MS, Diskpart.exe - Clean, si vygúgli.

Ešte skús, než sa zapotíš, vypnúť v Bios; Secure boot, prípadne resetni Bios do výrobného nastavenia jumperom, alebo drzo sprav skrat kontaktov pod peckou CMOS.

Inštaluj systém na MBR pokiaľ nevyužívaš disky nad 3TiB. (Nie na rozsekaného molocha v podobe GPT na aktívnom oddiele). Skontroluj pred inštaláciou v Bios nastavenia - UEFI/Legacy.

OT: to jsme to (respektive MS) dopracovali, když jediným rozumným řešením po těch zk* aktualizacích zk* W10 je čistá instalace. To je pro mě smrt - nebo x dní práce (nebo bez her tak 20 hodin). Zajímavé, mám PC i NB s XP, jedou dobře deset let, bez přeinstalace. Vista dtto. Dvoje PC s W7/Pro, 7 a 5 let. A ten telemetrický zázrak mám přeinstalovávat co půl roku? (Naštěstí mám verzi pro, aktualizace mohu odložit dle potřeby - kdyby si malýměkký vzpomněl, že to chce udělat just now! a po restartu černo - v rámci finiše uzávěrky - to by bylo radosti.

Aby je čort vzal! ]:( Přitom by stačilo, kdyby aktualizace šly zakázat jak jako v předchozích systémech. W7/Pro na dvou PC jsem neaktualizoval přes dva roky (možná 3, nepočítám to..) a vše funguje jak má. Jo, nefunguje CEIP a podobné nezbytné fičury ;-)

Mně se tedy zatím nic takového nestalo, ale build 1803 ještě v PC nemám, po neděli mi přijdou nové RAMky, tak jsem zvědav. Starý NB (který jsem čerstvě vyfasoval a spustil po několika měsících) prošel, sice přestal fungovat mikrofon, ale po x restartech a zákazu aktualizací driverů z WU nakonec naskočil. Ale tam bych problémy očekával, také má 8 roků a poslední ovladače jsou pro W7. Zkusil jsem tam kdysi přechod na W10 a vše fungovalo, tak šel do světa - teď se mi vrátil.

Nerozumím co to má společného s vadnou GF ? Proč bych měl instalovat čistě windows a z isa ? Mám Windows 7 a k tomu DVD. Krom toho , to jsem už dávno udělal a 2x (žádná změna) je prostě vadná Grafická Karta, jinak by to neházelo chybu 0x00000116 a další jiné a taky by během normální práce na PC, se nevypnul Monitor, protože od GF nedostává obraz, žádný signál.
Tady je jedno z více vyjádření z jiného fora
Zdravím, přesně tohle se mi stalo před měsícem, chyba 116 timeout,
Je to poměrně jednoduché, GK je na odpis, pokud ji máš v záruce, urychleně utíkej na reklamční oddělení.
U mne to mělo zcela stejný průběh jak u tebe, nejprve jeden pád týdně a pak už to nabralo rychlý spád.
Bývá zvykem, že Windows sice nabootuje s nouzovým režimem, ale jakmile budeš chtít, aby se spustil běžnou cestou , čili s driverama Nvidia ke GK, tak dojde k erroru.