Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kontakty z Gmail do Outlook

Ahoj,

protoze jsem si uvedomil, jak nebezpecne je spolehani se na Google, ktery ma uzivatele na haku a neposkytuje zadnou podporu, tak jsem si rikal, ze jedna z veci, kterou bych mel udelat driv nez me Google zablokuje kompletne, je export kontaktu mimo Gmail nekam, kde by byly bezpecneji ulozene (vlastni HDD - splneno) a zaroven online.
K tomu me napadlo pouzit preci jen dospelejsi sluzby Microsoftu Outlook.com a jeho Lidé.
Problem je, ze postupuju dle tohoto navodu:

Přihlaste se k Gmailu.
Přejděte na Kontakty Google.
Vyberte Další; Exportovat.
Zvolte složku kontaktů, do které se má soubor naimportovat, a zvolte formát outlookového souboru CSV.
Vyberte Exportovat.
Vyberte Uložit na disk; OK.
Vyberte umístění, do kterého chcete soubor uložit, a pak vyberte OK.
Otevřete stažený CSV soubor a zkontrolujte, že není prázdný.
Na této stránce přejděte na umístění souboru, který jste právě stáhli, a vyberte ho.
Vyberte Nahrát.

Bohuzel vysledkem je tato hlaska:

The format of the CSV file isn't correct. Please be sure that the file was exported in the Outlook CSV format.

Jak teda dostat kontakty do weboveho Outlooku?

Blizim se k zaveru, problem je, ze jsem nekolikrat importoval kontakty a pak je zase smazal a po dalsim importu se ty predchozi vratej zase zpet, doufam, ze se nad tim dela nejake cisteni, ze po nejake dobe to tlacitko obnovit soubory zmizi a prestane se to vracet, snad no, uvidime, jestli ne, tak je to v hajzlu.

Jinak csv soubor si myslim, ze uz mam pripraveny finalni, ktery se naimportuje. Opravdu to chce si vytvorit jeden zkuseni kontakt, vyexportovat si ho a podle nej potom do spravnych bunek dat vsechny informace, ktere chci, aby se mi natahly. V tom csv souboru se ale v zahlavi vytvori ruzne polozky, kam kdyz neco nahazite, tak to nema zadny efekt a maximalne vam to nasledny import pokazi, takze opravdu zapisovat jen do poli, o kterych vim, ze tam neco bude zobrazeno, coz jsou ty, ktere mam vyplnene ve zkusebnim vyexportovanem kontaktu.

Nasleduje takova mala zrada, nad kterou jsem stravil pul dne a to je, ze LibreOffice ten csv soubor ulozil ve formatu UTF8 no BOM, ale Outlook umi pracovat jen s formatem UTF8 BOM, takze je treba ten csv prekonvertovat samozrejme jak jinak nez v univerzalnim PSPadu (nova verze ma spesl zalozku kodovani a primo rozlisuje mezi BOM a no BOM).

No tak jak pockam, jestli mi to nejak sesrotuje ty odstranene kontakty a pocitam tak do tydne to naimportuju, melo by to byt OK.