Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba s formátováním disku

Zdravím,
vlastním notebok Lenovo ideapad 300-17isk. Po čase jsem se rozhodl, že optickou mechaniku vyměním za druhý disk. Problém je ovšem v tom, že tento disk nemohu naformátovat. Přes DiskPart vytvořím oddíly, svazky dokonce i přiřadím písmeno jdenotky, ale stále nejde naformátovat. Zkoušel jsem to naformátovat na jiném stroji a vložit zpět ale nepomohlo to. Nevíte někdo, co s tím?
Předem děkuji za odpověď/i

Tak jsem to zkusil přes ten Partition Wizard ale pohořel jsem (zkoušel jsem to na PC i na NTB). V průzkumníku ho vidím, ale při přístupu vyhazuje chybu (vizte přílohy).
Začínám mít podezření, že chyba bude v NTB, že z nějakého důvodu nečeká, že by na tom místě mohl být HDD, ale čeká tam DVD mechaniku (což je divné, protože je to oboje pře SATA).

Strčil jsem disk normálně do PC, zapnul jsem ten Partition Wizard, smazal jsem ten rozšířený oddíl, vytvořil primární oddíl přes celý disk s file systemem NTFS.
Vše proběhlo v pohodě, normálně jsem ho viděl, mohl na něj ukládat data atp. Pak jsem ho šoupnul do NTB a pak nastalo to co je popsáno ve screenech v předchozí odpovědi.
Tak jsem spustil Partition Wizard na NTB. Tam jsem viděl to co je na screenu níže (zajímavé je, že tam je ten oddíl zaplněn). Zkusil jsem tedy vymazat oddíl a vytvořit ho znovu. Vše proběhlo v pořádku, ale výsledek byl stejný.

EDIT: v PC je vidět normálně NTFS a vše běží v pořádku