Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde sdílet soubory mezi Windows 10 a 7

Zdar,

dalsi jeblotina popularne debilniho systemu Windows 10:

PC1 Windows 10 lokalni uzivatel Redmarx heslo aaa
PC2 Windows 7 lokalni uzivatel Redmarx heslo aaa

Nastavene sdileni slozek a opravneni a vse fungovalo OK.

---

Protoze PC1 budu prevazet a nebudu ho mit pod kontrolou, tak jsem si na nem zmenil lokalni ucet na ucet Microsoft. Abych se pripadne k PC dostal respektive, aby v pripade nejake kradeze jsem mel licenci Windows propojenou se svym uctem a mohl ji zablokovat. Prisel mi ucet Microsoft jako docela dobry napad.

Takze ted to je PC1 Windows 10 ucet Microsoft Redmarx (email) a heslo k emailu.

Z Windows 10 mohu i nadale bez problemu pristupovat k Windows 7, ale opacne uz ne. Z Windows 7 na Windows 10 pokud se prihlasim na \\PC1, tak nic, nemam opravneni k pristupu k PC1 a pokud se prihlasim na \\PC1\Sdilenaslozka, tak to chce uzivatelske jmeno a heslo, ale at zadam cokoli, tak to pise "Nemate opravneni pristupu k teto sdilene slozce".

Abych to obesel, v domneni, ze je to tim uctem Microsoft, tak jsem vytvoril noveho lokalniho uzivatele RedmarxA s heslem aaa v obou systemech s tim, ze po zadani uzivatele a hesla me to pusti do sdilene slozky na Windows 10. Opak je pravdou, \\PC1\Sdilenaslozka stale odmita a pise i nadale "Nemate opravneni pristupu k teto sdilene slozce".

Neco jsem cetl, ze pokud chci sdileni, musim prejit zpet na lokalni ucet, pripada mi to jako totalni zoufalost. Preci to musi nejak fungovat, ikdyz Microsoft v cele s Indem je asi schopen posrat uplne vsechno.

Nejake tipy?

Diky obema.

Byl nainstalovanej jenom klient.

Jinak je to klasika, po zmene uctu z lokalniho uctu na microsoft ucet uz nejde se ke slozce sdilene timto uctem dostat ze site.

Pro pripadne dalsi tazatele vysvetlim nazorne:

Ve Windows 10 mam nahozenej jedinnej lokalni ucet Redmarx. Kdyz tento ucet zmenim na ucet Microsoft napriklad redmarx.rudy(a)outlook.com (vymysleny ucet), tak ve Windows 10 se tento ucet tvari stale jako ucet Redmarx a z tohoto uctu lze pristupovat do nasdilene slozky ve Windows 7, ke ktere ma opravneni uzivatel Redmarx. Obracene to uz nejde, z Windows 7 se do nasdilene slozky ve Windows 10 s opravnenim pro uzivatele Redmarx nedostanu.

Je treba na obou systemech vytvorit nejakeho jineho uzivatele se stejnym heslem, treba RedmarxSdilenej a dat mu opravneni do sdilenych slozek. Potom se mezi sdilenyma slozkama da normalne pohybovat s tim rozdilem, ze je treba smerem z Windows 7 na Windows 10 jednou zadat toho uzivatele RedmarxSdilenej a nechat ho zapamatovat. Akorat ted nevim, jestli to funguje naporad nebo jen do restartu.

Kazdopadne jsem spokojenej, ze to funguje aspon takto. Uzaviram.

Je treba na obou systemech vytvorit nejakeho jineho uzivatele se stejnym heslem, treba RedmarxSdilenej a dat mu opravneni do sdilenych slozek

tesat!
někdy se to tak pokouším lidem vysvětlit, ale mám šílený sloh a lidstvo o sdílení chápe akorát: klik klik klik...

Akorat ted nevim, jestli to funguje naporad nebo jen do restartu.

nacpeš si ten příkaz do zástupce jako ikonu na plochu a jsi hepy. (nebo do "po spuštění")
můžeš se vyblbnout s formátem:

net use x: \\ip.pc.sdilenej\disk-sdilenej /user:RedmarxSdilenej heslo /persistent:yes|no

dávám vždy nepamatovat heslo, bo nevím v jakém stavu bude příště 2.pc.