Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prechod z win10 na win7

Dobrý deň, mam jednu otázku. Ak mam procesor intel pentium g4560, ktorý podporuje iba windows 10, bude správne fungovať aj pri windowse 7 ?? Teraz mám windows 10 a som sním neskutočne nespokojný.. Neustále mávam disk na 100%, spustených procesov vyše 130.. A tak rozmýšľam prejsť na windows 7, akurát som si neni istý stým procesorom či bude fungovať správne.. Vopred vďaka :)

špatná zpráva: se stejným administrátorem bude ten pc s windows7 ve stejném stavu jako pod w10.

když správce úloh ukazuje vytížení přístupu k disku na 100%, ukazuje taky které procesy to dělají. dokud toto nezačneš řešit, nemá cenu přechod na jiné windows.
(teď vynecháme tupost mrchosoftu, který měří rychlost v %)

spustených procesov vyše 130

máš vědět kterých a proč - viz ms process explorer, jejich spouštění ukazuje ms autoruns.
(opět debilita m$ - proč má instalace home verze windows 130 procesů? vždyť to není žádný server. který uživatel home windows tuší, k čemu tam jsou?)

a pokud je na tom pc samodomácí instalace ovladačů, i to může mít vliv.

další možností je spyware v pc: viz adwcleaner.

Ono ten disk vyťažuje na 100% stále iný program. Vetšinou to trvá tak cca 10min. potom sa to upokojí a spadne na 0% na nejakú dobu, to sa opakuje dookola.. Možno to bude aj vada disku keďže má cca 5 rokov. Tie procesy som už riešil, no bolo mi napísané aby som si ich nevšímal..(ale ak sa mi zapnú 150-160 procesov) tak sa to vážne nedá nevšímať si ich... adwclear som teraz zapol a našiel 6 hrozieb ktoré som hneď odstránil, po reštarte pc sa disk zatial ukľudnil. Je nejaký program na tie procesy ktoré môžem vypnúť a ktoré radšej nie??

vadu disku přehledně napoví crystaldiskinfo.

fór je v tom, že nikdo neví, co znamená mrchosoftí 100% vytížení disku. když budeš mít tachometr očíslovaný v %, jak rychle pojedeš na 50%? m$ je debil.

Je nejaký program na tie procesy ktoré môžem vypnúť a ktoré radšej nie??

1) normálnější verze windows.
2) kontrola co se spouští po startu. odkaz na ms autoruns jsi dostal.

těch procesů máš skutečně hodně, ale není žádný výpis z použitelného programu, není teddy co řešit.
to že adwcleaner něco našel (a odstranil) není moc dobrá zpráva, znamená to že prohlížeč a windows byly - možná doteď jsou - zahnojené.

jen bych doplnil, podskrtnul a dal cervene - na stejnem hardware pobezi (nezabordelene) Windows 10 nemlich stejne (ne-li lepe) jako Windows 7. Muzu mit vyhrady k spouste vecem ve W10 (primarne - desne stve zpusob aktualizace...), ale funkcne - myslet si ze "W10 mi na XY jedou spatne, proto chci W7" - to je holy nesmysl.