Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 Pro a licence v biosu.

Mám problém. Notebook Lenovo B41 byl dodán s Windows 10 Home. Já si ho koupila ale s Windows 7 Ultimate. Jelikož jsem chtěla 10 Pro, tak jsem si je zakoupila ale nainstalovat se mi podařilo pouze verzi Home. Když jsem zadala licenční číslo od Pro, tak mi vyskočila hláška, že toto nelze použít. Známý mi řekl, že to je licencí, která je svázaná s biosem. Poradíte mi jak toto obejít?

1. Instaluj/upgraduj z instalačky, která obsahuje pouze edici, kterou chceš instalovat nebo na kterou chceš upgradovat. V tvém případě tedy edici professional. Dělá se to buď pomocí dism (je ve windows nebo v instalačce windows) nebo wimlib (wimlib.net).
2. Nastavovat, co se instaluje, jde i přes ei.cfg, je to sice jednodušší ale funguje myslím jen na instalaci. Doporučuju vždy bod 1.
3. Pokud je nainstalován Home a má se upgradovat na Pro, tak myslím vždy funguje aspoň jedna z možností:
a) přes Nastavení: Start / Nastavení / Aktualizace a zabezpečení / Aktivace / Změnit kód Product Key
VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
b) nebo dism - ipk změna edice pomocí generického retail klíče:
slmgr -ipk VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
Jestli nejde 3, tak použít 1.
Pokud nejde 3, 2 ani 1, tak ksakru, jsi šikovná holka, to nemáš kolem sebe nějakýho přítele, milence, spolupracovníka, spolužáka, souseda, kamaráda, sourocence, příbuzného... který by byl schopný ti tam ty professional dostat? Mít ten hardware v ruce tak professional tam máš hned.

ei.cfg, na to som čakal. Dievča nemá v úmysle upraviť ISO, dievča má v úmysle zlikvidovať zrejme licenciu v uefi Bios, vs. verifikáciu ID HW OEM.

Ono to nie je až tak jednoduchá vec. Musíš detto, ešte hodne študovať.

si si naprosto istý svojim svojbytným človekom?

Neverím.

Uveď presne k jej HW presný postup, návod step - by step.

Ako má postupovať, aby vec zmenila. Nedokážeš vec zmeniť, ako ja neovplyvním zdegenerovanú myseľ od roku 1948 eštébákmi, boľševikmi vypatlanej lúzy sado-maso oprávnených voličov.

Zlatí komunisti, boľo nám ľepšie, znie na každom rohu jediná odpoveď.

Šak jsem step by step napsal, co ti zas není jasné? Pro tebe platí to co jsem psal v posledním odstavci pro ni, akorát ty si tam místo šikovná holka doplň nešikovný kluk.
Hele, já bych ti to fakt podrobně aj napsal, jenže když ti něco podrobně vysvětluju, tak ty to stejně nepochopíš, třeba tu:
https://pc.poradna.net/questions/2742194-jak-vypnout-windows-defender
jsem ti něco podrobně vysvětloval a jak to dopadlo... Prostě ty jsi moc hloupej na to, abys něco pochopil.
Mimochodem jedno malé info, vyšla nová verze ntlite, ve které je opravena jedna chybka:
Fix: Components: Defender removal could remove the empty Run key, now protected for compatibility
Tu chybu jsem hlásil já a tvůrce ntlite Dino Nuhagic ji opravevil díky mému mailu .-)

Prostě ty jsi moc hloupej na to, abys něco pochopil.

+1

Tu chybu jsem hlásil já a tvůrce ntlite Dino Nuhagic ji opravevil díky mému mailu .-)

- A jak jsi k ni dosel, jestli to neni tajnosti ?
* Snad ti pak tvurce podekoval alespon mensim komercionalnim gestem :-)

Došel jsem k tomu jednoduše. Odstranil jsem defendera v ntlite a pak jsem tu instalačku nahodil ve vmware. Po instalaci jsem nainstaloval vmware tools a po restartu jsem si všimnul, že mi vmware tools nefunguje, tedy třeba drag and drop. Tak jsem teda zjistil proč tomu tak je a všimnul jsem si, že ntlite maže ten klíč run v registru. A pokud tam ten klíč není, tak ono se dá těžko předpokládat, že takový celkem zásadní systémový klíč nějaký program bude kontrolovat před tím, než tam bude zapisovat nějakou hodnotu, což nekontroluje ani vmware tools, takže tam při instalaci vmware tools nic nezapíše, když ten klíč neexistuje, a pak se teda kvůli tomu ani nespouští přes tu hodnotu v tom klíči. Tak jako pokud se v tom někdo vyzná, tak není problém tam ten klíč run vytvořit a pak tam buď zapsat co je potřeba nebo provést reinstal programu. Ale pokud se v tom někdo nevyzná, tak s tím může mít problém, a netýká se to jen vmware tools, prostě všech programů, co do toho klíče něco při instalaci zapisují.
Tak já ten mail nepsal, abych docílil nějakého gesta, mně úplně stačí vědět to, že díky mně někomu nevznikne nějakej problém. A taky mi stačilo to, co mi napsal Dino Nuhagic:
"... Didn't know it would bother other, wow, that VMWare issue is old, we didn't know why. Thanks! ..."