Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zašifrovat USB disk?

Poraďte mi jak zašifrovat flashku, aby jsem musela při každém vložení do PC nebo notebooku, zadávat heslo. Ale potřebovala bych něco takového, co by nebylo vázany na nějakou aplikaci v konkrétním počítači. Prostě abych to musela otevírat heslem v libovolném PC s Windows. Dále, aby to nešlo číst v Linuxu. Kdysi jsem na počítači používala utilitu od Microsoftu s názvem "Secure Folder 1.0" Ve Windows to bylo dobry ale když se na to někdo podíval z Linuxu, tak si ty data prostě prohlídl. Poradíte jak na toto?

Některé verze Windows (teď z hlavy nevím které) mají funkci bitlocker, lze s tím zašifrovat flasku a používat ve Windows bez jakýchkoliv programů třetích stran. Jak to je v Linuxu ale netuším, nemám zkušenost.

Bolo to presne naopak mily Richard, ukazalo sa, ze je nepriestrelny a tym padom pre NSA a spol nedosazitelny, a preto bol z netu "vymazany".
Jeho nastupca, aj ked sa isty cas volal rovnako uz nebol vyvijany povodnymi vyvojarmi.
Tu aferu ako domena a neskor aj TC "zmizli" z netu si este celkom dobre pamatam.
Aj preto si uchovavam stary TC ako spomienku na nezavislost internetu.
Btw povodny vyvojari z toho robili halo len chvilku, takze mam pocit, ze dostali asi dobre zaplatene alebo lezia niekde na dne nemenovaneho jazera s betonovymi topankami.

Poblít se na kingston, kromě toho, že za značku považuju odpad tak
:cena : za 1000 mám 128 GB nesrovnatelně rychlejší (200MB/s , 120 MB/s R,W)
-pokaždé se ukáže ,že v hw kryptování je nějaká chyba ,nebo backdoor (verbatim). lze nahradit softwarově, navíc dle návodu výše způsobem jaká chceš (šifrovaný block device, šifrovaný fs, šifrování per file)
-tohle je křápa, 20MB/s je k pláči

XP, Vista, 7 nebo 10Home - ktery bitlocker nemají?

- Nemusi mit, zadas jen "snad" to heslo co jsi zadala pred nastavenim. Dejme tomu pustis Windows 7, zapojis USB klic budes ho chtit otevrit, tak ti vyskoci systémova hlaska v okénku ktera potobe bude chtit, aby jsi zadalo heslo,.
- "IMHO" jestli je na tom PC BitLocker nebo né je uz potom jedno (ale nechavam na overeni, nejsem si jisty, nerad bych ti psal nesmysle). Kazdopadne kdyz pouziji BLocker pro muj USB klic, tak pak jen jinde na jiném PC (treba v praci) zadam heslo a USB mam odemklé, hloubjeji jsem to nezkoumal..
* Navic BLocker je uz od verze Windows 7 nebo dokonce od Visty.

Píšeš bludy. Pod Bitlocker zašifrovaným oddielom napríklad vo W10, neotvoríš druhý / tretí / apod. logický oddiel v prípade dualboot na detto disku pod W7.

Nerozumieš veci šifrovania v zložke System Volume Information, sofistikované pod metadátami kryptovania prírastkovou a rozdielovou metódou. Ak by celá vec bola jednoduchá, otvorili by forenzne štátne orgány každý šifrovaný disk či oddiel v prípade náhleho zhabania PC, ktoré nestihol perzekvovaný majiteľ včas vypnúť pred zásahom kukláčov. /odpojením hdd z portov či napájania mašiny/

Schválne, nahoď dualboot, W10+W7 na mašine, oba pracujúce a poznajúce Bitlocker z dielne MS, a potom mudruj.

Díky. Musím ti napsat co jsem dělala a jak to dopadlo. Použila jsem teda BitLocker na počítači s Windows 10 Pro. Flashka má 19GB tak se to cely šifrovalo nějak dlouho. Na flashce mám sestavu PortableApps a nějaky dokumenty, fotky a videa. Na počítači s Win 10 Pro to funguje opravdu parádně. Když jsem to dala do Win 10 Home, ktery BitLocker nemají tak to je přesně tak jak jsi napsal. Jenom jsem zadala heslo a vše funguje. Bez hesla nepřístupny. Flashku jsem dala potom do Linuxu. Klasicky se namountila a otevřela jsem ji s přehledem. Data byla zašifrována a nešlo s něma nic dělat. Šlo je kopírovat ale to je hold vše. Jinak nic. Nemám možnost to ještě dnes vyzkoušet na jinym systému (XP, 7, 8, 8.1, Vista) protože mám jen Linux a W10. Každopádně ten BitLocker dělá přesně to, co jsem potřebovala.
Ještě jednou díky moc XoXoChanel :-*

Děkuji za doporučení. Tady to ale už bude asi o mé lenosti a pohodlnosti. BitLocker je prostě součástí systému a dá se tedy předpokládat, že jako součást systému bude obhospodařovaný co se týče funkčnosti, updatů a chyb. Jen klik a je to. Nikdo si to víckrát nepřečte. TC musím najít , hledat, instalovat etc. ;-) Jako první jsem otestovala BL a jsem nadšená. Dělá to co chci a dělá to jednoduše a přesně. Nejsem testerka takže zůstávám u doporučení XoXoChanel-a. :-*

TC sa neinstaluje, staci skopirovat a spustit exac. Nie je to sucast systemu, ale prave pre jeho minulost a ako zahadne zmizol z netu ho povazujem zo dodnes neprekonany sifrovaci nastroj. Z mojho pohladu je pouzitie TC jednoduchsie ako Bitlockeru, kedze nevyzaduje ziadnu specialnu ediciu OS. Ak upravis autorun na kluci a nechas spustat priamo TC tak po kliknuti na kluc sa ti automaticky spusti TC a mozes mountovat.