Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem (znovu/dual) Instalace nižší verze windows se stejným product key

Je možné na stejný počítač nainstalovat (a aktivovat) Windows 8 se stejným product key, když tam mám nainstalován a aktivovaný Windows 10? :
- Buď jako dual boot.
- Nebo první smazat (je potřeba dělat něco jako deaktivaci ?? ), nainstalovat Win 8 a zadat PK?
(Pokud by dual boot nefungoval, co by to udělalo, kdybych střídal mezi systémy a byl připojen k internetu)?

Windows 10 se mi nelíbí, že se musí deaktivoat spousta šmírovacích věcí, ještě větší chizofrenie metra. Stále stejně titěrné dialogy z dob Vist.

pri upgrade na win 10 máš 30 dňovú lehotu na downgrade na predošlú verziu win,počas ktorej funguje jeden produktový kod a aktivácia dvoch nainštalovaných systémov súčasne,počas tejto doby sa musíš rozhodnúť,ktorú verziu win budeš používať,inak po uplynutí tejto doby začne platiť to,čo platilo u operačných systémov od microsoftu doteraz-jedna inštalácia=jedna aktivovaná licencia= jeden produktový kod,výnimky sú len multilicenčné,obvykle korporátne balíky windows,NFR inštalačné disky pre servisy PC a IHV/ISV System Builder Pack licencie......