Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký monitor 4K koupit

Ahoj, může prosím někdo kdo rozumí monitorům poradit jaký monitor 4K o velikosti +/- 40" koupit ? Já tomu vůbec nerozumím a nechci vyhodit peníze. Cena +/- 10-15K. Sem tam nějaké hry, jinak klasická práce, programování, internet, Photoshop atd.. Děkuji

Ahoj.
- Pro jakou grafickou kartu a na jakém video vystupu ? (HDMI, DVI, DP …)
"27" Z tech levnejsich, byc ti doporucil "27" IPS 4K60HZ LG 27UD59 : https://www.alza.cz/levne-uhd-4k-monitory/18854906.htm 7 990,-
"32" s podporu FreezSync pro grafické karty AMD : 32" VA Acer ET322QK : https://www.alza.cz/32-acer-et322qkwmiipx-d5293934.htm 10 990,-

[TIP] ~ Osobne bych doporucil i zakoupil 32 palcovy QLED@VA 4K@UHDmonitor + FreeSync 32" Samsung U32H850 https://www.alza.cz/32-samsung-u32h850-d5091482.htm 15 190,-
* Monitor s QLED@VApanelem ktery dokaze vytlacit vyborny kontrast (hloubka cerné), urcite bych ho doporucil na vse co je video, foto. Monitoru zajisté nechybi zakladni proty jako USB Hub, Dipslay port, USB 3.0 a podobne,
* Vic nez 32 bych opravdu nepouzival, uz 32 je opravdu velky monitor, kde hodne kroutis hlavou. IMHO, "jen dle mého nazoru" nad 32 uz mi pripadne konfortneji pouziti zahlého monitoru typu CURVED.

No co na to rict, jsou tu dva typu tazatelu, ti co dojdou a ctou a ti co dojdou nectou a pisou stejne svoje (jako sestavy, poradite sestavu 20 lidi nabidne sestavu a tazatel nakonec po 2 dnech vyleze ze svojim nekompatibilnim srotem), myslim ze tusim do které kategorie patris ty.
Kdyz nectes co ti pisou ostatni, nevim proc tedy pokladas otazku, navíc monitor (televizi) vybrany mas,, tak ANO, klidnen si ho kup ty 'Janku jeden' ;-)

Ano, smrtelné vážně. Minulý týden jsem jeden 40" 4K šrot vrátil a na 28" 4K se fakt nedá dělat. 32" s rozlišením 4K vůbec nic neřeší. Na monitoru nečitelné blechy a zvetšení o X% je pro jisté aplikace peklo. Na 40"-43" je písmo při 100% velikosti aspoň trochu čitelné .