Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakého poskytovatele Internetu v Újezdu nad Lesy a jak pokryt rodinný dům

Na podzim se budu stěhovat do rodinného domu v lokalitě Praha - Újezd nad Lesy, část Blatov a jelikož přes léto se budou dělat stavební úpravy na domě, chtěl bych již v předstihu vybrat vhodného poskytovatele Internetu a zajistit vhodné rozvody v domě. Jedná se o koncový řádový dům o 3 patrech, v přízemí bude kancelář, 1. a 2. patro bude obytné. Používat budu PC, NB, tablety, mobily, možná i nějaký server nebo NAS. Dům je cihlový, nějaká díra mezi patry nebo místnostmi není problém, ale kompletní zasíťování všech místnosti asi není žádoucí, i když to není úplně vyloučeno, jelikož do většiny místností půjde klimatizace.

Kdo poradí jak na to? Profesionálnímu řešení od nějaké firmy se nebráním.

Pises, ze sa budu robit stavebne upravy, takze to je jasna prilezitost natiahnut tam normalnu kabelaz.
Ak to chces profesionalne treba obhliadku objektu, zakreslenie do vykresovej dokumentacie a potom sa moze nieco navrhnut.
Pred par dnami som bol s kolegom na jednom rodinnom dome a obhliadka nam trvala spolu s konzultaciami s majitelom asi 4h (elektrika, alarm, kamery, datove rozvody).

Taky tady nechci hotové řešení, ale spíše doporučení na vhodného poskytovatele Internetu a udělat si představu, jak by to asi mohlo vypadat a o co se mám snažit. Když dostanu i doporučení na vhodnou firmu, tak to bude jedině dobře. Chci mít aspoň nějakou obecnou představu, jak se takové věci řeší, abych nezadal prvnímu matlákovi, na kterého natrefím.

OK, takže polopatě - hledám vhodného poskytovatele Internetu v dané lokalitě A hledám seriozní firmu, co navrhne a udělá datové rozvody v rodinném domě. Nikde neříkám, že to má být stejná firma. Prostě řeším 2 nebo dokonce 3 věci najednou v jednom vlákně - WAN, LAN a ještě abych tomu rozuměl, respektive měl o tom nějaké povědomí, jak to má správně vypadat a co mám vůbec požadovat.