
zlobí pravidelné odpojování USB zařízení (detaily) : Intel Skylake,Win10
Ahoj, mám problém s počítačem Intel NUC, kde mám Windows 10 (2018 April). Jako první po instalaci jsem instaloval ovladače chipsetu (co jsem na downloadcenter.intel.com si našel balíky k instalaci: chipset, grafika, Thunderbolt, naprosto zbytečný wifi driver, naprosto zbytečný driver čtečky karet a to je vše, USB drivery jsem tam nenašel, ostatně Win 10 by je měl podporovat.
K problému
Při běhu se mi odpojují USB zařízení, zhruba 1x minutu (někdy třeba 3 minuty bez odpojení, někdy 3x za minutu),. Z testovaných zařízení šlo o pevný disk, flashku , a čtečku karet s kartičkou . Vše USB 3.0. Dál jsem tam měl(zkoušel takyú SD kartu ve integrované čtečce (BaytechHub), tam už si nepamatuji, zda docházelo k odpojování.
-Nezáleží, zda byla na zařízení aktivita. Vlastně jsem rád, že to vypadá, že nedošlo k poškození Filesystémů.
Projevuje se to tak, že Window vždy zahrál zvuk připojení a odpojení a otevřel průzkumníka.
Důležité okolnosti
-Současně jsem měl zapojené v USB portech na zadním panelu 1x klávesnici a 1x myš. (asi 1.1 nebo 2.0) neustále
- připojované disky jsem připojoval do předního panelu (zvlášť i současně) - Vše USB 3.0(opakuji)
- Pokud jsem zařízení (jen jedno jsem zkoušel, asi USB čtečku) připojil Přes USB 3.0 Hub (Tuším VIA xxxx něco je vevnitř), k odpojování nedocházelo.
Chtal bych poradit, kde je zakopaný pes a navést kde by mohl být problém:
-Něco ohledně USB v UEFI?
-Auto Suspend USB v Windows
-Vadný driver nebo něco
- PCIe ALPM/ASPM?
Ten USB 3.0 Hub měl aktivní napájení nebo pasivní?
Na vině bývá často podsvícená klávesnice, která pak bere víc, než je dle normy nebo taky dlouhé USB kabely.
IMHO. LOL. Ten hub má napájení pasivní. Zopakuji, že přes něj to problémy nedělalo. Mimochodem A to jsem nezmínil,ale ohledně kabelů a kvůli tobě jsem změřil i příkony:
-myš: bez kabelu (na tu si nestěžuji) 0.00A
-klávesnice nepodsvícená ( s dlouhým kabelem) 0.00A, metrový kabel
-flash 0.02-0.1A ,bez kabelu
- USB reader: 0.02-0.04A,bez kabelu
- Disk max 0.2A, kabel 30cm
(POZN: USB měřák umí pouze USB 2.0, takže to hypoteticky může zkreslovat)
Osobně si myslím, že ve spotřebě nebo nekvalitním napájení problém nebude. Vzhledem k tomu že je zroku 2016 a měl by všechny specifikacemít tip top, dokoncej jeden port vě předu nabíjecí má dokonce umět 1.5A. Momentálně zařízení NUC u sebe nemám.
Nicméně chápu, že jde o "záludný oříšek", tak prostě na to nejde dát jednoznačná rada a prostě se musí vyzkoušet, co koho napadne, jestli to není problém.