Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zlobí pravidelné odpojování USB zařízení (detaily) : Intel Skylake,Win10

Ahoj, mám problém s počítačem Intel NUC, kde mám Windows 10 (2018 April). Jako první po instalaci jsem instaloval ovladače chipsetu (co jsem na downloadcenter.intel.com si našel balíky k instalaci: chipset, grafika, Thunderbolt, naprosto zbytečný wifi driver, naprosto zbytečný driver čtečky karet a to je vše, USB drivery jsem tam nenašel, ostatně Win 10 by je měl podporovat.

K problému
Při běhu se mi odpojují USB zařízení, zhruba 1x minutu (někdy třeba 3 minuty bez odpojení, někdy 3x za minutu),. Z testovaných zařízení šlo o pevný disk, flashku , a čtečku karet s kartičkou . Vše USB 3.0. Dál jsem tam měl(zkoušel takyú SD kartu ve integrované čtečce (BaytechHub), tam už si nepamatuji, zda docházelo k odpojování.
-Nezáleží, zda byla na zařízení aktivita. Vlastně jsem rád, že to vypadá, že nedošlo k poškození Filesystémů.
Projevuje se to tak, že Window vždy zahrál zvuk připojení a odpojení a otevřel průzkumníka.

Důležité okolnosti
-Současně jsem měl zapojené v USB portech na zadním panelu 1x klávesnici a 1x myš. (asi 1.1 nebo 2.0) neustále
- připojované disky jsem připojoval do předního panelu (zvlášť i současně) - Vše USB 3.0(opakuji)
- Pokud jsem zařízení (jen jedno jsem zkoušel, asi USB čtečku) připojil Přes USB 3.0 Hub (Tuším VIA xxxx něco je vevnitř), k odpojování nedocházelo.

Chtal bych poradit, kde je zakopaný pes a navést kde by mohl být problém:
-Něco ohledně USB v UEFI?
-Auto Suspend USB v Windows
-Vadný driver nebo něco
- PCIe ALPM/ASPM?

IMHO. LOL. Ten hub má napájení pasivní. Zopakuji, že přes něj to problémy nedělalo. Mimochodem A to jsem nezmínil,ale ohledně kabelů a kvůli tobě jsem změřil i příkony:
-myš: bez kabelu (na tu si nestěžuji) 0.00A
-klávesnice nepodsvícená ( s dlouhým kabelem) 0.00A, metrový kabel
-flash 0.02-0.1A ,bez kabelu
- USB reader: 0.02-0.04A,bez kabelu
- Disk max 0.2A, kabel 30cm
(POZN: USB měřák umí pouze USB 2.0, takže to hypoteticky může zkreslovat)

Osobně si myslím, že ve spotřebě nebo nekvalitním napájení problém nebude. Vzhledem k tomu že je zroku 2016 a měl by všechny specifikacemít tip top, dokoncej jeden port vě předu nabíjecí má dokonce umět 1.5A. Momentálně zařízení NUC u sebe nemám.

Nicméně chápu, že jde o "záludný oříšek", tak prostě na to nejde dát jednoznačná rada a prostě se musí vyzkoušet, co koho napadne, jestli to není problém.