Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozklikávací menu v html.

Ahoj potřeboval bych poradit jak na menu v html nejlépe v CSS nebo nějak jednoduše.
chtěl bych menu, když kliknu na tlačítko tak aby se pod nim rozbalila podnabídka a tím se ostatní tlačítka posunuly dolu
jako je to tady

zkoušel sem to přes iframe kterej by se roztahoval podle obsahu pomocí javaskriptu ale nějak to nefunguje.

nejlepší řešení by bylo v CSS, pomocí JS nevim jestli je to dobrej nápad to pak otravuje jestli chci povolit atd.. , nebo PHP ale tomu vůbec nerozumim.

Předem díky.

Nechcem zakladat nove vlakno, ked uz tu je tato otazka. Mam web pomocou sablony a NVU editora. Je to moj prvy vytvor a mne na prezentaciu zatial postacoval, nakolko sa vo veci zdrojovych kodov a vobec webdizajnu neorientujem. Ovsem potreboval by som rozsirit menu, aby bolo rozklikavacie alebo rozbalovacie. Je mi jasne, ze bude potrebne to menu komplet zmenit a nebudu to moct byt len samotne napisy, ale zrejme tlacidla (tiez by bolo fajn, keby tlacidla korespondovali aspon trochu so sablonou, ale to uz chcem vela). Vie mi niekto pomoct ako na to? Ide o sablonu html s css stylom. Stranka: www.snopekovci.tym.sk

Já si myslím, že takové menu je zbytečné. Když někdo něco chce v nějaké položce menu, ať se mu to zobrazí vše a případně udělat místo těch "vyjížděcích" záložky, jako je to třeba na www.jakpsatweb.cz. Konkrétně například klikneš tam na "základní kurz" a zobrazí se ti stránka, kde jsou odkazy (záložky)

Zobrazení zdrojového kódu - Nultý příklad na HTML - Tagy = značky - 1. příklad, struktura - Párové tagy - 2. příklad, změna vzhledu - 3. příklad, pozadí a odkazy - Obrázky, čáry, zarovnání - Další studium

Vyjížděcí menu asi dost lidí mate. A když nemate, musí klikat jako o život a po prohlédnutí takového webu padne uklikán do bezvědomí pod stůl.
Podle mě je to jen o málo horší, než jezdící text, či hudba na stránkách. :-)

Tady je rozklikávací menu s cookies, takže si to po reloadu pamatuje rozkliknuté položky.

Javascript:

function ukazat_nebo_skryt(id)
	{
	var status=document.getElementById(id);

	if (status.style.display != "block")
		{
		status.style.display = "block";
		setCookie(id, 1, 365);
		}
	else
		{
		status.style.display = "none";
		setCookie(id, 0, 365);
		}

function setCookie(c_name,value,expiredays)
	{
	var exdate=new Date();

	exdate.setDate(exdate.getDate()+expiredays);

	document.cookie=c_name+ "=" +escape(value)+((expiredays==null) ? "" : ";expires="+exdate.toGMTString());
	}

function getCookie(c_name)
	{
	if (document.cookie.length>0)
		{
		c_start=document.cookie.indexOf(c_name + "=");
		if (c_start!=-1)
			{
			c_start=c_start + c_name.length+1;
			c_end=document.cookie.indexOf(";",c_start);
			if (c_end==-1)
				{
				c_end=document.cookie.length;
				}
			return unescape(document.cookie.substring(c_start,c_end));
			}
	return "";
	}

function beginMenu()
	{
	var i = "0";
	var foo = document.getElementById("menu").getElementsByClassName("skryte");
	for (i=0;i<foo.length;i++)
		{
		var num = i+1;
		var id = "prvek"+num;

		what=document.getElementById(id);

		status=getCookie(id);
		if (status!=null && status!="" && status !=0)
			{
			what.style.display="block";
			}
		else
			{
			what.style.display="none";
			}

window.onload=new Function("beginMenu()");

CSS Styl

.skryte {display: none;}

HTML

 <div id="menu">
 	<div onclick="javascript:ukazat_nebo_skryt('prvek1');">Položka1</div>
	<div id="prvek1" class="skryte">
		<a href="index.php">Submenu1-1</a><br>
		<a href="index.php">Submenu1-2</a><br>
		<a href="index.php">Submenu1-3</a>
	</div>

	<div onclick="javascript:ukazat_nebo_skryt('prvek2');">Položka2</div>
		<div id="prvek2" class="skryte">
		<a href="index.php">Submenu2-1</a><br>
		<a href="index.php">Submenu2-2</a><br>
		<a href="index.php">Submenu2-3</a>
		</div>

	<div onclick="javascript:ukazat_nebo_skryt('prvek3');">Položka3</div>
		<div id="prvek3" class="skryte">
		<a href="index.php">Submenu3-1</a><br>
		<a href="index.php">Submenu3-2</a><br>
		<a href="index.php">Submenu3-3</a><br>
		</div>