Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Linux - jak přesunout "hlavní panel" vlevo

Zdravím,

jde nějak přesunout "hlavní panel" (tak se jmenuje ve Windows, zde asi jinak, ale je to ta lišta na ploše kde jsou hodiny atd.) v Linuxu tak, aby byla vlevo?

Zatím mám Windows 10, ale kvůli neustálým problémům s tímto OS chci přejít na nějaký Linux. Mám na USB Zorin OS a vypadá pěkně, ale nejde mi tam přesunout zmíněná lišta, je dole a nechce se hnout. Má představa, že kliknu pravým, odemknu, přetáhnu doleva a uzamknu, jako je to ve Windows, se nenaplnila... :-/

Jde to nějak?

Pokud ne v tomto, tak klidně může být i jiný druh Linuxu, kde to jde.

Mám notebook HP 17-p102nc

Díky moc za případné rady a prosím když tak podrobněji pro blbé, děkuji...! ;-)

Díky přátelé! Zkusil jsem Linux Mint a už mám panel krásně vlevo a jde i zvětšovat. :-) A šlo to vytvořením panelu nového vlevo a přesunutím ikon ze spodního a jeho smazáním. V tom Zorinu to asi nejde vůbec, protože tam není vůbec ta nabídka po kliku pravým.

Asi zkusím i další verze, Linux se mi líbí. Hlavně se mi už PC nevypíná sám od sebe a neodskakuje myš, jako u toho šmejdu od Mrkvošrotu...