Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Linux - jak přesunout "hlavní panel" vlevo

Zdravím,

jde nějak přesunout "hlavní panel" (tak se jmenuje ve Windows, zde asi jinak, ale je to ta lišta na ploše kde jsou hodiny atd.) v Linuxu tak, aby byla vlevo?

Zatím mám Windows 10, ale kvůli neustálým problémům s tímto OS chci přejít na nějaký Linux. Mám na USB Zorin OS a vypadá pěkně, ale nejde mi tam přesunout zmíněná lišta, je dole a nechce se hnout. Má představa, že kliknu pravým, odemknu, přetáhnu doleva a uzamknu, jako je to ve Windows, se nenaplnila... :-/

Jde to nějak?

Pokud ne v tomto, tak klidně může být i jiný druh Linuxu, kde to jde.

Mám notebook HP 17-p102nc

Díky moc za případné rady a prosím když tak podrobněji pro blbé, děkuji...! ;-)

Linux je len jadro OS, ostatne veci riesia distribucie a tie pouzivaju rozne graficke nadstavby, ktore sa daju este dalej upravovat, takze KDE na jednom distre moze vyzerat inak ako KDE na inom.
Netusim, co pouziva tvoj Zorin, najprv si to nastuduj a potom sa mozeme pohnut mozno dalej.

Díky přátelé! Zkusil jsem Linux Mint a už mám panel krásně vlevo a jde i zvětšovat. :-) A šlo to vytvořením panelu nového vlevo a přesunutím ikon ze spodního a jeho smazáním. V tom Zorinu to asi nejde vůbec, protože tam není vůbec ta nabídka po kliku pravým.

Asi zkusím i další verze, Linux se mi líbí. Hlavně se mi už PC nevypíná sám od sebe a neodskakuje myš, jako u toho šmejdu od Mrkvošrotu...