Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pamet Ram

Dobrý den, hodlám si vylepšit svůj počítač ted mám 2x512mb 800mhz, mám desku GIGABYTE GA-M56S-S3 podle manualu prý zvládne 16GB. Hodlám si koupit tuto Ram 2x1024mb Good ram, nebo mám raději koupit 2x512Mb?

Když tam máš 2x 512, tak je blbost kupovat znovu 2x512 ;)
To 2x1024MB DDR2 na 800 MHz je úplně dostačující... i když jsem problémy s Good Ram nezaznamenal, tak bych raději volil nějakou lepší značku... Hlavně nezapoměň na BOXovanou verzi, aby se ti pak paměti netřískaly mezi sebou...

16 GB podpora je krásná, ale třeba Win XP 32-bit podporuje max. 4 GB. 64-bitový nemá omezení a u Vist je pak omezení u každé verze jiné...

DK ;)

když u jsme u te ramky tak bych mněl dotaz,vyže píšete že 32 bitovy windows zvláda max 4 gb ram,a co kbybych tam mněl napřiklada 8 gb ram,to tam bude jen tak a počítač to nevyužije ? diky za odpověd. a Omlouvam se že to píšu tady,ale přišlo mi že to s puvodni otazkou souvisi.

Ano. Ale niektore dosky/chipsety mozu mat problem ak su obsadene vsetky 4 sloty napr. obojstrannymi modulmi alebo ak su rozdielnej konfiguracie apod., pozri si najprv navod k zakl.doske zvykne tam byt tabulka o tom ake kombinacie RAM su podporovane. Ak by si tam dal len dva moduly 2*1024 namiesto tych 2*512 (predat apod) tak spravidla s dvoma modulmi nie je ziaden problem a nemusis nic kontrolovat.