Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xerox 6020 - Potíže s připojením k Wifi

Ahoj,

mám potíže připojit Xerox 6020, který podporuje wifi připojení, na naši domácí síť.

1) Instalátor (setup z CDčka) nenašel můj router. Zkoušel jsem ho zapojit manuálně vepsáním SSID, zabezpečení a hesla - to mě pustilo dál. Když se mě to ale ptalo na IP, s výchozím nastavením DHCP a ipv4, dal jsem dál a to mi vrátilo zprávu "Nesprávná ITPů. I když jsem gateway, IP a masku podsítě zadal manuálně, stejný výsledek.

Instalátor našel wifi, když jsme ji přejmenovali a vypnuli na chvíli zabezpečení. Zkoušeli jsme měnit kanály, ale to také nezabralo.

2) Nějakým způsobem se podařilo, ale setup mi pak nic o tiskárně nemohl říct, zase jenom "Failed to acquire the information" v každém okně. https://ibb.co/bVrVwT

Firmware tiskárny jsme přeinstalovali, ale bez změny, už měl firmware nejstarší. Router to samé.

Takže tiskárna stále wifi (zabezpečenou) nevidí a nenapojí se k PC, nefunguje setupovací aplikace.

Router je jediný na celý byt, je poblíž tiskárny, tiskárna je nová a mám Win 8.1.

Mohl by někdo prosím poradit, jak s tím hnout? Díky

Ak sa to raz podarilo, tak to funguje, akurat mas tak zarusenu wifi, ze "Failed to acquire the information". V ostatnych pripadoch moze byt problem s nastavenim kanalu. Je potrebne mat router nastaveny na kanal fixne (nie Auto) a to len v rozsahu kanalov 1 az 11.

Ak ma USB prednost oproti wifi (co ja neviem a ty tiez asi nie), tak by to malo fungovat. Aby sa to dalo zistit bolo by vhodne deaktivovat wifi (neviem ci je to mozne). Napada ma tiez problem s prehliadacom a doplnkami prehliadaca, no a potom este s firewalom, ktory moze byt ako sucast komplexneho antiviroveho balika. Napriklad Eset robi podobne problemy.