Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM "on board"

Dobrý den,
narazil jsem při výběru notebooku na RAM, které jsou přímo na desce. Má 8 GB ve slotu a 4 GB "on board". Obě paměti mají shodné parametry - DDR4 s frekvencí 2133 MHz. Proč výrobce nepoužil slot, ale dal ty 4 GB přímo na desku? Je to levnější a nebo to má nějaké jiné výhody?
Díky

Kromě toho by to mohlo být spolehlivější. Ubyde kontaktní spojení. A zrovna patice pamětí čas od času zlobí. Taky patice a moduly zabírají místo a něco váží (pár gramů, možná pár desítek). Takže i výhody se najdou. Neni to jen uspořený kousek tišťáku a patice.

pre výrobcu dosky je to lacnejšie,kupuje pamäťové čipy priamo od výrobcu čipu,nekupuje hotové pamäťové moduly od ďalšieho výrobcu,takže vynecháva jeden medzičlánok,napájkuje si čipy sám a ušetrí aj na nákupe alebo vlastnej výrobe konektoru-pamäťového slotu pokial to napájkuje priamo na zákl.dosku.....