Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM "on board"

Dobrý den,
narazil jsem při výběru notebooku na RAM, které jsou přímo na desce. Má 8 GB ve slotu a 4 GB "on board". Obě paměti mají shodné parametry - DDR4 s frekvencí 2133 MHz. Proč výrobce nepoužil slot, ale dal ty 4 GB přímo na desku? Je to levnější a nebo to má nějaké jiné výhody?
Díky

pre výrobcu dosky je to lacnejšie,kupuje pamäťové čipy priamo od výrobcu čipu,nekupuje hotové pamäťové moduly od ďalšieho výrobcu,takže vynecháva jeden medzičlánok,napájkuje si čipy sám a ušetrí aj na nákupe alebo vlastnej výrobe konektoru-pamäťového slotu pokial to napájkuje priamo na zákl.dosku.....