Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zobrazit polohu fotky na google maps?

dobry den.
potreboval bych zjistit jestli je u fotky ulozena GPS poloha a popripade kde byla vyfocena. uz to delam skoro hodinu a na nic sem neprisel. vyfotil sem i 2 fotky jednu s gps a druhou ne a v podrobnostech v metadatech neni zadny rozdil.

prvni vec je ta ze chci zkontrolovat jestli u nejakych fotek neni ulozena gps pozice. a kdyz uz jsem u toho tak bych se podival na nejake fotky z nasi dovolene.

hlavni vec je ta ze chci dat neco na bazar a nechtel bych aby tam byli ulozeny gps souradnice. a fotky uz mam nafoceny ale nvm jestli se souradnicema.

predem dekuji.

Doporučuju geosetter, ten umí s metadaty (nejen geodaty) pracovat. Zobrazuje je na google mapách (mapový portál se možná dá nastavit i na OSM, ale na josm (tedy osm uložené pro použití offline dostupné na localhost:něco) se mi nastavit nepodařil).
Dobrý je taky OKmap, ale novější verze jsou omezené (mám 10.12.1 což je zřejmě poslední bez podstatných omezení). Ten je spíš na práci s mapami a to i offline. Podobně josm, u toho ani nevim, jestli umí ukázat na mapě fotky, ale je zadarmo a opensource.
Také je možné, že nějaký program, který nahrává vaše fotky na google a facebook (a další sítě) dodali přímo s fotoaparátem. V zásadě jsem nabyl dojmu, že bez toho je jakákoliv GPS neprodejná, protože GPS si přece člověk pořizuje, aby se chlubil známým i neznámým na fejsbůku a dalších sítích. A dá dost velkou práci takovému programu vysvětlit, že nechci nastavovat žádný google ani fb účet.