Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reálná rychlost čteček SD karet v noteboocích

Dobrý den,
pořídil jsem si (byl mi pořízen) notebook, který má 256 SSD M.2. Kapacita je pro mě tak na hraně. Rozšířit se však nijak nedá, není kam - mechanika není, žádný další slot také ne. Myslíte si, že je reálné použít velmi rychlou SD kartu jako úložiště pro velmi málo využívané soubory? Některé karty mají velice příjemné rychlosti čtení i zapisování. Nevím ale, zda takových rychlostí nedosahují pouze ve foťáku apod. Předpokládám, že čtečka si vezme nějaký výpočetní výkon procesoru a asi nebude tak dokonalá jako zařízení v namakané DSLR. Mýlím se?

Děkuji za reakce.

- Ono, proc tam radeji nedat rychlé plotnové HDD, kde 1T ma zaneu 250Gb SSD.
- U SD karty, na mém Mini PC :[ Acer Revo Build ] ktery ma interni MSATA uloziste jen "32Gb" mam pripojenou 128Gb [SD] kartu kde (musim zaklepat) do dnesniho dne bez nejakého ERROR zapisu ci cteni.
- [SD] kartu pouzivam EMTEC 128 Go - UHS Class 3 / Class10|SDXC zakoupena za 49Euro :

[Benchmark] :
- Vysledek jako zapis/cteni je opravdu uspokojivy v prumeru 70Mb/s kde dokaze podat az rychlost 95Mb/s):
[82427-sd-speed-test-png]

Rychlost čteček se nedá jen tak specifikovat. Záleží na sběrnici,potom na typech souborů,které budeš ukládat. Ono načíst třeba 20GB ISO soubor bude daleko rychlejší než třeba 5GB malých texťáků,nebo obrázků. Na rychlosti karty také záleží,ale až podružně.

se sakra mýlíš. Ono se to většinou nikde neudává (myšleno jako hlavní parametr viditelný na první pohled, spíš když už ,tak někde v podrobných specifikacích pod čarou), zda čtečka v foťáku umí či neumí UHS-1 nebo 2 i kdyby, furt to není záruka, že teoretické rychlosti (100MB/s a 200 MB/s) dosáhne v praxi (něco jako wifi problematiky a dotazy lam, proč když mám wifi n 450 router, kopíruji jen 7MB/s=56 Mbps ... 3 faktory, pásmo 20/40, počet streamů a index MCD daný propustností prostředí a rušením)

Poctivé recenze (na notebookcheck.net) testují rychlosti čtení karet. že by to žralo výkon.... to jsou fámy, mozná na atomu nebo před 10 lety.

Pozor, většina karet už není dosahuje vyšších rychlostí čtení (kolem 80.90 ) ale zápis je ta hlavní bolístka, ty jen pár dobrých umí mít rychlost zápisu také 70-90 MBps. A i tak, ještě další lámání chleba je náhodné čtení a čtení náhodných bloků a také degradace rychlostí při určitém zaplnění

Za sebe mohu doporučit Samsung Pro , TOshiba 633 (cena 64GB-400 až 500).

dá se také koupit za 20Kč USB 3.0 čtečka z číny, která skutečně nebrzdí kartu, ale bude ti trčet USBčko z ntb, což asi nechceš.