Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno C# Náhodná složka

Zdravím,

Pomohl by mi někdo vytvořit kód (v C#) pro výpis náhodné složky z určeného místa v PC ? (např.: C:\Users\(moje jméno)\Desktop) a zde (z plochy) vybrat jednu složku, náhodně a vypsat na konzoli jméno té složky.

Děkuji za váš čas

Řešení:

Ten kód ti nemůže fungovat. Pokud ale opravím závorky, tak bez problémů funguje:

string DirFolder = @"c:\";
string[] folders = Directory.GetDirectories(DirFolder);
Random rnd = new Random();

Console.WriteLine(folders[rnd.Next(folders.Length)]);

Tady mám ještě jeden kód, ten funguje ale pouze vypíše čísla (index, pořadí složky, ne název)

string DirFolder = @"(cesta)";
string[] folders = Directory.GetDirectories(DirFolder);
Random rnd = new Random();

Console.WriteLine (folders(rnd.Next(folders.Length));

Děkuji, takhle jsem to přesně chtěl :-)

Akorát jestli by byla ještě možnost, dost se s tím peru, jde udělat aby se ukázal pouze název složky ? Na konzoli mi vypíše celou cestu (např.: "C:\Users\(jméno)\Desktop\(název složky)")