Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inštalácia Linuxu Mint

Chcel by som sa opýtať ako by sa dal nainštalovať Linux Mint, poradili mi ho ako alternatívu k windows 10. Chcel by som to nejako takto disk rozdelím na 3 časti. Prvá časť bude win10, druhá potom Linux a chcel by som nejako aby z treťou datovou vedel pracovať ako win10 tak Linux. Zatiaľ som si chcel vyskúšať Linux Mint prostredie na virtuálnom počítači ale akosi ho neviem nainštalovať. Zakaždým čierna obrazovka a spadne okrem virtualneho pc.

win10 používam standarne len mám smolu lebo moja konfigurácia hardweru, vždy, priťahuje buglé aktualizácie. Do Virtualu to inštalujem lebo si chcem vyskúšať najprv prostredie Linuxu. Win7 mi neustále vyskakujú veľké okná na prechod na win10. Ak by sa to stalo raz za deň tak v pohode ale tá lišta vyskočí po každom zapnutí nejakej aplikácie a niektorým privodí i pád...

Menej vírov, ktoré sa na počítač dostanú, nie mojou zásluhou. Linux mi nebude do počítača inštalovať odporúčaný software, ktorý leda berie priestor a je mi totálne na nič. Predovčerom som odinštaloval DolbyAccess, a včera bol nazad, včera som ho odinštaloval a dnes je nazad. Každý deň odinštalujem aj program Ziskať MS OFFICE 365, zaberá miesto a je mi nanič ak mám 2013. Celkovo windows 10 mi žerie 55.9 GB. Je nejaká ulitka, ktorá by takéto veci zastavila? Urob, prosím nejaký návod.

[Re-Instalace]

• Jestli nic nechces a chces jen holy operacni systém (bez sluzeb|Blaodware, Cortana, WS etc .. ), tak si nainstaluj odlehcenou verzi : " No Bloatware Edition "
[Nastahnuti ] : -'Windows 10 Home No Bloatware Edition 64-Bit'_
* Budes mit jen holou verzi (bez bloatw), samozrejme nebudes mit ani Windows Store, jen holy cisty systém, bez tech okének nebo her..

[Zachovani OS]

• V pripade, ze chces "ZACHOVAT" tvuj dosavadni Windows 10, ale chces vymazat panel, zastavit nekteré sluzby, jako "Cortana", "Telemetrie" tak pouzij jen ten "Tools" (k odinstalaci bloat a sluzeb), ale silne bych doproucil :!: pred manipulaci provést "zalohu systému"..
* Samotny zaklad Windows 10 neni spatny, spatnym ho delaji ty veci okolo, pristup.

PS ~ Ono tu "ikonku" jde také ignorovat a vykaslat se na jakésy povyky..
• Samotné aplikace jdou jednoduse odstranit kuprikladu pomoci i systémovych naradi jako "PowerShel" pres "Appxpackage" :
[NAVOD] : How to Easily Remove Bloatware From Windows 10 <- *Zdroj
*Ilustranci kod ukazky multipniho (nekolik zaroven) odstraneni sluzeb :

Get-AppxPackage -name
 "Microsoft.ZuneMusic" | Remove-AppxPackage Get-AppxPackage -name
 "Microsoft.Music.Preview" | Remove-AppxPackage Get-AppxPackage -name
 "Microsoft.XboxGameCallableUI" | Remove-AppxPackage Get-
"Microsoft.Office.OneNote" | Remove-AppxPackage Get-AppxPackage -name
..

• Pomoci console, kuprikladu [CMD] a sluzby DISM :

DISM /Online /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName: Jméno balicku ke smazani

.. etc

Programy, sekajú najviac Libre Office, ktorý by som chcel používať najviac, aj OpenOffice seká ale nie tak ako Libre Office. Pýtal som sa priamo na ich fore čo je z programom a oni mi povedali že, oba programy sekajú lebo sa im win10 snaží vnútiť cloud. Problém je že pracovať na nich je potom o nervy, napíšeš pár znakov, program zamrzne alebo rovno spadne ak rovno nezamrzne pri prvom písmene.