Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Win 7 "instalace" na SSD

Tak sem se díky upozornění od JEGEho stal majitelem výše zmíněného SSD. Jelikož sem se zde, hlavně ze začátku dočítal nelichotivé posty o životnosti nebo spíše neživotnosti těchto disků, přestal jsem sledovat informace o jejich vývoji se závěrem, že nic takového v pc nepotřebuji.

Doba se posunula a několik z Vás se pochlubilo spokojeností s funkčností těchto disků. Což mě vedlo spolu s výše zmíněným vláknem ke koupi a řeším, jak vlastně instalovat Win. Prošel sem několik stránek NAPŘ. a teď několik otázek.
Jsou veškeré informace v odkazu relevantní pro "dnešní" SSD?
Doplnili by jste nějaký postup, který není v odkazu zmíněn nebo naopak nějaký krok vyřadili?

Jak vůbec provést instalaci:
1) Jako "čistou" (jelikož trpím nedostatkem volného času, do této varianty se mi moc nechce, i když by byla asi nejlepší).
2) Klon stávajícího HDD
3) Instalace systému z bitové kopie vytvořené z HDD pomocí Acronisu (pro mě asi nejschůdnější řešení).

Je vůbec 3 varianta vůbec možná? Četl jsem něco o nějakém zarovnání, které si instalátor Win prý pořeší sám, jak by to bylo v případě Obnovy z bitové kopie?

Nenene, normálně z instalačního média dej čistou instalaci,bude probíhat co do funkce,normálně. Že bude na SSD,tak proběhne rychleji.Pouvažuj,zda-li si nový SSD nezaslouží i novější OS. Klony,zálohy a bůhví co,ti natahá všechen balast,co máš na starých sedmách. Trojka proběhne ale jen na disk se systémem.

Pouvažuj,zda-li si nový SSD nezaslouží i novější OS

Promiň, ale tohle opravdu né. Sedmiček se vzdám jedině pod pohrůžkou smrti. Win10 opravdu né, alespoň do té doby dokud nezmění politiku aktualizací. Fakt nemám chuť po každé aktualizaci řešit nějakou nefunkčnost. Na různých fórech je toho dost.

Klony,zálohy a bůhví co,ti natahá všechen balast,co máš na starých sedmách.

Bitová kopie, kterou mám byla tvořena po čisté instalaci + aktualizace k datu vytvoření zálohy a pár programů, které používám (systém mám oddělený - HDD rozdělen na dvě části). Takže by se akorát doinstalovali aktualizace + aktuální software.

Ano máš pravdu, nejjednodušší a nejrychlejší by byl klon, který by však za těch x-let provozu jistě obsahoval i ten balast, který zmiňuje kozakl. Spáchat klon a poté řešit další věci opravdu nechci. Nejraději bych obnovil "čistou" bitovou kopii, doinstaloval aktualizace + aktuálně používaný software a znovu vytvořil bitovou kopii pro příští použití. Pokud je to takto vůbec možné.
PC můžu v pohodě provozovat na současném HDD, jen mi jde o to aby mi tu SSD zbytečně neleželo v šuplíku a běžela záruka.

Tak ji obnov ??? Nějak nechápu, na co se tedy ptáš.

Ptám se na to, zda je takové obnovení pomocí Acronisu možné. Četl jsem něco o "zarovnání", o které se má postarat instalátor win sám. Pokud provedu obnovu, proběhne i ono "zarovnání"? Pokud né, je to problém?

To je takový problém to zkusit ??? Já jsem to kdysi udělal a "obnovený" SSD s W8.1 fungoval. Později jsem to po upgrade na W10 přeinstaloval.

Už jsi to mohl mít … Zarovnání je "kosmetická" záležitost, nejspíš to Acronis udělá.

Jediné, co si předem ověř, je, abys měl SATA řadič v režimu AHCI (u starších desek to nebylo pravidlem). Pokud AHCI máš, klidně to naklonuj (např. tím Acronisem - ale verzí 2010 a vyšší, která umí zarovnávat na 4kB). Ostatní 2 varianty jsou taky možné a žádný problém s tím není.

edit: "balast" v používaných Windows - to je ovšem tvá vizitka. :-) Osobně v "čisté instalaci" žádné terno nevidím. Stejně se ti doinstalují všechny patche, takže rozdíl bude jen v uživatelském bordýlku, což je ovšem z hlediska OS nepodstatné.