Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB scanner do virtuálního WXP

Známý má starší scanner (Canon, teď přesně nevím typ). Ovladače jsou jen pro WXP, neexistují pro W10.

Na W10 jsem nainstaloval VirtualBox, vytvořil virtuální PC a nainstaloval WXP a do nich nainstaloval ovladače pro ten scanner. V konfiguraci virtuálu je podpora USB.

Nicméně, když připojím scanner do (reálného) USB na host PC, neobjeví se v tom virtuálním WXP. On se vlastně vůbec neobjeví v host W10, není tam nainstalován (nejsou pro něj ovladače).

Je nějaké řešení ???

Můžeš být konkrétnější s tou "ikonou USB"? Nesedím teď u toho a VirtualBox používám poprvé (doma používám MS Hypervizor, ale ten nepodporuje USB). Help VB čtu, ale tak nějak mi to vyznívá, že napřed musí to USB zařízení nějak reagovat v tom host systému.

Já vidím hlavní problém v tom, že v tom host PC to nijak nereaguje na připojení scanneru, ale prostě netuším, odkud vítr fouká.

Takže jak to nakonec dopadlo: do W10 jsem nainstaloval vuescan. Po spuštění ohlásil, že nevidí žádný scanner. Nicméně ve správci zařízení se objevila položka "zařízení na zpracování obrázků, Canon 8400F" a byly u něj 2 ovladače z toho vuescan. Dal jsem "aktualizovat ovladač" a kupodivu se nějaké ovladače Canon nainstalovaly. Po restartu a novém spuštění program vuescan už scanner viděl a skenoval. Ale protože je placený, odinstaloval jsem ho. Ovladače zůstaly a scanner už je vidět a funguje i v Zoneru. Takže to virtuální PC s WXP už jsem zlikvidoval. Třeba to někomu pomůže se starým scannerem na W10.