Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet "vypadáva" na pár sekund

Dobrý deň,

po kúpe nového Routera (Amplifi HD) začal randomne vypadávať internet a to tak že ma z ničoho neodpojilo len na par sekund možno 10 jednoducho nešiel. Je to frustrujúce počas MP Hier. Myslel som že je to práve tým routerom ktorý bol mimochodom dosť drahý..
Kupil som iný Gigabitový router s dobrým pocitom že sa to už nebude opakovať no problem nastal znova a ja neviem kde mám hľadať riešenie. Pred kontaktovaním ISP som sa chcel spýtať či stým niekto nemal skusenosti

V takom pripade je potrebne to otestovat bez routra. To si mohol urobit este pred tym nez si kupil drahy router. LAN kablel, ktory ide do WAN konektora na routri pichni do pocitaca a otestuj ci to robi to iste. Ak by ano, je asi vhodnejsie kontaktovat poskytovatela internetu nech zisti pricinu.
Pred tym este zváž aj to, ze je to lepsie testovat s operacnym systemom, na ktory je mozne sa spolahnut, cize s Linuxom. Staci nejaka 'Live' verzia nabootovana z CD/DVD/USB sticku.

Zo switcha urcite nie, ale ten kabel co ide odniekal zo steny do routra, ten si pichni do pocitaca. Internet sa siri protokolom TCP/IP. Ked hovoris o modeme, tak jedine, ze by si mal xDSL, alebo kablovy modem este pred tym routrom. Nepises akou technologiou si pripojeny do internetu, tak ja len tak odhadujem. Az napises presnejsie, tak aj odpoved moze byt lepsia.

Opýtal som sa providera ako sa to presne vola vraj: "Double zásuvka" čo mi pride ako sprostosť. Vedie z neho CAT6 na internet a potom další ethernet na TV. Spýtal som sa providera aj ci nevidi u mna nejaku chybu a výpadky a tvrdi ze nie.

Zistil som že pravdepodobne vypadá len Download, upload je v pohode.
Taktiež je rýchlosť downloadu o polovicu mensia ako by mala byť
prikladam speedtest a test pingplottera

https://i.gyazo.com/c038a405124a9e26e4ebf9281b0d0bbe.png
http://www.speedtest.net/result/7365940941 (Mam 550Mb/s)

měřils to v pozdní odpoledne, kdy všechny děti surfují / stahují / streamují jak šílené.
proto je download nízký.

upload jde, takže pokud nejsou vadné kabely, routerem/modemem to nebude.

jestli to není lepší ani přes den, kdy jsou děti ve škole, má poskytovatel poddimenzovanou přípojku/hw a nestíhá.

- - - -
550mbit - to bude nějaká lepší planeta.

Deje sa to furt. Či rano, poobede alebo v noci.

Tá ich pripojka čo ide do môjho bytu je tu od 2004 este za cias 100Mbitu, jedine čo menili bol kábel ktorý ide z nejakej ich rozvodne niekde v paneláku a to len menili CAT5 za CAT5e. Ale začalo sa to diať odkedy som vymenil starý 100Mbit router za Amplifi od Ubqt. Hned ako to zacalo robit som to vymenil za iný no problem pretrváva. Tvrdia mi že na ich strane problém nieje..
- - - -
550Mbit je dnes bežná vec, či?

Nie..
Amplifi je normalny router, práve keď som kúpil ten sa toto začalo diať. Tak som si myslel ze je to routerom, kupil som nový router - TP-Link Archer C2 vymenil za amplifi no problém tam stále je. Download vypadne na 5-10 sekund a Upload beží ako má.
Nejde mi o rýchlosť a prepojenie bez routera mi nefunguje pretože tá ich zástrčka je stará a nema v sebe modem.

tá ich zástrčka je stará a nema v sebe modem

cože??

je možné, že Amplifi je normální router, třeba dělají jen jediný typ(?), přesné označení jsi nenapsal.
připojení přes 8pinový rj45 nemůžu potvrdit/vyloučit, právě proto že jsi neopsal model ze štítku a sortiment ubiquiti neznám.

taky jsi doteď tajil, žes to nahradil něčím úplně jiným.

jenže archer c2 je tplinkový ac lowend, ani si netroufám googlit skutečnou průchodnost (throughput), o těch 500mbit silně pochybuju.
nemáš jako bonus nastavena nějaká pravidla ve firewallu routeru? protože v c2 je dost slabý brouk.
pro úplnost: je to normální router s lan konektorem jako máš v pc, takže netuším, kde vidíš nějaký modem a proč se nemůžeš připojit přímo bez routeru.
(jistě, asi to chce opsat konfiguraci tcp/ip, případně řešit mac adresu, ale to nesouvisí s modemem)

a neupřesnil jsi, jestli máš pc k routeru připojené taky kabelem, nebo wifim. to druhé by asi nešlo.

Testovanie sprav jednoducho...v cmd si sprav tracert na poradna.net a potom spusti cmd okna s pingami na.jesnotlive hopy a parameteom -t.
Pockaj.na vypadok a ked pride pozries si, v ktorom okne mas time out.
Tak sa dozvies, kde ti vypadava net.

Ono to někdy může být docela detektivka. Nedávno jsem hledal problém, proč na čerstvě instalované přípojce padá po chvíli rychlost downloadu ze 70mb na 8mb. Začal jsem se hrabat v nastavení Mikrotiku a zjistil, že když má nastavenou rychlost vyjednávání na AUTO, tak nabídne 100, chvíli tak funguje a pak spadne na 10. Když jsem mu nastavil napevno 100, nepřipojil se vůbec, když mu nastavím 10, připojí se vždycky. Příčina: blbě nakrimpovaný kabel, vzájemně prohozené modrý a modrobílý...