Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet "vypadáva" na pár sekund

Dobrý deň,

po kúpe nového Routera (Amplifi HD) začal randomne vypadávať internet a to tak že ma z ničoho neodpojilo len na par sekund možno 10 jednoducho nešiel. Je to frustrujúce počas MP Hier. Myslel som že je to práve tým routerom ktorý bol mimochodom dosť drahý..
Kupil som iný Gigabitový router s dobrým pocitom že sa to už nebude opakovať no problem nastal znova a ja neviem kde mám hľadať riešenie. Pred kontaktovaním ISP som sa chcel spýtať či stým niekto nemal skusenosti

Testovanie sprav jednoducho...v cmd si sprav tracert na poradna.net a potom spusti cmd okna s pingami na.jesnotlive hopy a parameteom -t.
Pockaj.na vypadok a ked pride pozries si, v ktorom okne mas time out.
Tak sa dozvies, kde ti vypadava net.

Ono to někdy může být docela detektivka. Nedávno jsem hledal problém, proč na čerstvě instalované přípojce padá po chvíli rychlost downloadu ze 70mb na 8mb. Začal jsem se hrabat v nastavení Mikrotiku a zjistil, že když má nastavenou rychlost vyjednávání na AUTO, tak nabídne 100, chvíli tak funguje a pak spadne na 10. Když jsem mu nastavil napevno 100, nepřipojil se vůbec, když mu nastavím 10, připojí se vždycky. Příčina: blbě nakrimpovaný kabel, vzájemně prohozené modrý a modrobílý...