Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno tvar URL adressy

Zdravím,

chcel by som sa spýtať na Váš názor o URL adresách a ich tvaroch...

akú formu preferujete, aký vidíte význam v používaní jedného či druhého tvaru URL pre nasledujúce:

1. s www. na začiatku alebo bez?
2. lokalizácia stránky (v prípade viacjazyčných) ako subdoména alebo za prvou '/' za doménou?
3. koniec URL s .html / .php / .asp alebo bez?
4. koniec URL s '/' alebo bez?

ďalej by som chcel vedieť Váš názor:

na názvy "path URL" resp. textu za '/'.
o IDčkach v URL.
o zápisu parametrov do URL.
o hashu a hashbangu v URL ('#' a '#!')

a ešte jedna otázka ktorá už bude trocha že nie len subjektívny názor... vpliv hore zmienených vecí na SEO.

díky, to je jasné, ale zas si nemyslím že je taky ok, keď URL sa skladá z 30 slov.... avšak zároveň sú vraj situácie kedy je omnoho výhodnejšie používať ?id=123 namiesto textového URL (niekde som čítal že najmä pre weby s dynamickým obsahom ktorého web obsahuje obrovské množstvo, ako napr. videa na youtube, alebo u stránok ako je facebook a odkazy na posty. ale tam mi to prijde aj logické kedže tam moc textovo nieje možné moc toľko možných URL zapísať).

ešte by ma zaujímal rozdiel medzi:

cs.example.com/neco

vs

example.com/cs/neco

avšak zároveň sú vraj situácie kedy je omnoho výhodnejšie používať ?id=123

- "Googlebot", nebo "SEO" potrebuje vedet co v té [URL] je, kdyz jdu na Google, napisu do vyhledavace vyhledat "Jak upect chleba""123", jestli ches aby "upect chleba" google nasel, adresa musi byt "../jak_upect_chleba.cz" (u psani volby URL bych opravdu nedoporucoval pouzivat v URLs diaktriku/nebo jak se to cesky pise), oproti : "…/123.cz" které je IMHO mozna vyhodnejsi az nejde o obsah [URL] pro rychlejsi nebo prehlednejsi praci, kuprikladu u 'referencniho' popisu produktu. Ale jestli chces aby tvé WEB stranky nebyly pri vyhledavani jako posledni, pouzil bych "jasny nazev co ta [URL] znazornuje", jestli je ti to jedno, klidne pouzij ABC/123.
* Toto je vyborna stranka o optimizaci stranky pro SEO, ale je bohuzel FR, mozna prelozit, necham ti ji, kdyby jsi mel zajem "SEO reference" : Optimizace stranky pro SEO [FR] (SEO bych opravdu nepodcenoval, Google za to rad penalizuje)

[TiP] ~ Nezapomen své stranky registrovat u sluzeb jako "Google" (Bing, dalsi ..), aby te pridali do své (search) databaze, aby ti dal API klic/key/ Google Analytics , etc : https://www.google.com/intl/cs/webmasters/#?modal_active=none
* Stranku jen overis (tusim ze nabizi 3 moznosti overeni), daji ti kratky HTML kod, co si das do hlavicky své stranky, pojdes zpet do svého google Webmaster prostredi a aktivujes (jde jen o potvrzeni ze jsi vlastnikem stranek). Kdyz mas dobry obsah, muzes pak zacit integrovat i reklamy, ale to je na zacatek mozna uz moc

[MUZE SE HODIT]
- No, ve finale bych pro tebe jednu knizku mozna i mel. Jestli te SEO zajima, ENG ti nevadi, zde mas '150 strankovu' [PDF] knihu : Your quick-start guide to effective SEO practices
* Opravdu Super PDF, mas to opravdu popsané "KROK PO KROKU", od Titulku az po tvuj dotaz s [URLs/], vse je rozepsané, zobrazené v nazorném priklade, obrazku.

[Introducing-SEO.jpg]

[TiP] ~ Nezapomen své stranky registrovat u sluzeb jako "Google" (Bing, dalsi ..), aby te pridali do své (search) databaze, aby ti dal API klic/key/ Google Analytics , etc : https://www.google.com/intl/cs/webmasters/#?modal_active=none
* Stranku jen overis (tusim ze nabizi 3 moznosti overeni), daji ti kratky HTML kod, co si das do hlavicky své stranky, pojdes zpet do svého google Webmaster prostredi a aktivujes (jde jen o potvrzeni ze jsi vlastnikem stranek). Kdyz mas dobry obsah, muzes pak zacit integrovat i reklamy, ale to je na zacatek mozna uz moc

to už som dávno udelal...

ale dík... tú PDF knihu pozriem, vyzerá celkom zaujímavá.

1. s www. na začiatku alebo bez?

oboje

2. lokalizácia stránky (v prípade viacjazyčných) ako subdoména alebo za prvou '/' za doménou?

alebo za prvou '/' za doménou?

3. koniec URL s .html / .php / .asp alebo bez?

BEZ ! BOŽE !!!!! - tohle se dělalo v pravěku

4. koniec URL s '/' alebo bez?

to je přece jedno, ne? www.seznam.cz = www.seznam.cz/ nebo se pletu?

ďalej by som chcel vedieť Váš názor:

na názvy "path URL" resp. textu za '/'.
o IDčkach v URL.

nikdy nepisu, nikoho nemusi zajimat kolik mam veci v db, jakoze id 1 pro prvni clanek? Ne, nikdy, radeji nejaky hash

o zápisu parametrov do URL.
o hashu a hashbangu v URL ('#' a '#!')

taky z praveku, dneska uz se prevazne dela www.seznam.cz/parametr1/parametr2, zalezi jak na co, no

Tohle snad na seo nemá vlic žádný, je to hlavně o obsahu, ne o url, platí "krátká url ktera identifikuje obsah" je lepší pro seo.

1. bez, s presmerovanim www na bez
2. ani jedno.
3. urcite bez
4. bez

text za "/" => aby bol vystizny. pokial ocakavas navstevnikov z roznych kutov sveta, tak v eng. inak moze byt aj lokalizovane.
ID v url => idealne nahradit niecim inym, rovnako unikatnym.
parametre v URL => pouzivat len tam, kde maju zmysel.
hashtag v URL => neviem co konkretne by si chcel pocut.